5 kroków do pokonania nudy w pracy

5 kroków do pokonania nudy w pracy melodi2 - sxc.hu

Nuda w pracy może skutecznie zabić produktywność. Oto pięciostopniowy program wyrugowania nudy z pracy.

Doskonale potrafisz rozpoznać, kiedy dajesz z siebie wszystko. Bo to ogromna frajda. Znacznie trudniej znaleźć powód, dla którego wydajność w pracy spada.

Większość tekstów i analiz dotyczących produktywności sprowadza ją do  wymiaru wygrałeś-przegrałeś. Albo pracujesz świetnie, albo wcale. Pytanie, czy jeśli pracujesz wolno i nieefektywnie, nie jesteś po prostu znudzony?

Podobne artykuły:

Jeśli twoja praca cię nudzi, nie będziesz w stanie włożyć w nią tyle serca i zaangażowania, ile jest potrzebne do osiągania najlepszych rezultatów. Oczywiście nie można być oddanym pracy przez cały czas na 100 procent, jeśli jednak 80 proc. twojej pracy cię fascynuje a 20 proc. nudzi, to łatwiej zapanujesz nad tymi 20 procentami.

  1. Co jest powodem spadku produktywności? (dokładnie – kto, jak , kiedy i dlaczego).
  2. Czy jesteś dobry i utalentowany w tym, co masz zrobić?
  3. Jeśli tak, czemu nie cieszyła cię ta praca? Jaki był tego powód i czy umiesz go wyeliminować przy najbliższej okazji?
  4. Jeśli nie, to czy twój spadek produktywności to nie jest wynik zmęczenia i apatii, gdyż nie umiesz się zaangażować?
  5. Jeśli nie możesz uniknąć tej pracy, czy możesz ja wykonać w inny, ciekawszy sposób?

Oczywiście nie da się całkowicie wyrzucić nudy z pracy, jednak dzięki tym pytaniom możliwe stanie się znaczne jej ograniczenie. Nad nudą da się zapanować i dość łatwo pokonać. Inaczej z porażką w pracy. To już poważna sprawa. 

Opracowano na podstawie tekstu w inc.com.

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek