5 powodów, dla których warto mieć dobrze prowadzonego Facebooka

5 powodów, dla których warto mieć dobrze prowadzonego Facebooka londonrecovery.co.uk

To, że jesteśmy widoczni w sieci jest już oczywiste. Ludzi świadomych wpływu portali społecznościowych na ich życie przybywa. Pozostali są rozdarci pomiędzy dwoma stanowiskami: nie potrzebuję tego, oraz moje prywatne życie to moja sprawa.

Obie grupy się mylą.

Tutaj pojawia się też problem dla drugiej grupy, bo uwaga – wasz Facebook to wasza sprawa, ale... trzeba poświecić trochę energii na zatroszczenie się o to, żeby tak było. Należy kontrolować wrzucane treści. A poczucie prywatności nie powinno zwalniać z odpowiedzialności, za to, co się wrzuca. Nieważne nawet jak mało osób ma dostęp do twoich zdjęć i postów – Facebook ma do nich dostęp cały czas, a co raz zostało wrzucone do sieci, nie może już być z niej usunięte.

Podobne artykuły:

Brak kontroli nad tym co zamieszczamy może w najlepszym wypadku skończyć się tym, że najemy się wstydu (albo zostaniemy popularnym memem i zarobimy na tym fortunę), a w najgorszym tym, że stracimy twarz albo pracę. Przeczytajcie sami.

Oto 5 powodów, dla których musimy dbać o nasz profil na Facebooku:

  • Możemy wtedy kontrolować treści.
  • Jesteśmy widoczni i budujemy profesjonalny wizerunek.
  • Wiemy, że treści zamieszczane publicznie nie są prywatne.
  • Łatwiej możemy zostać odnalezieni przez headhunterów i zyskać pracę.
  • Jesteśmy w kontakcie z innymi profesjonalistami i mamy przestrzeń, żeby chwalić się swoją fachową wiedzą.

Oczywiście każdy powinien dopasować obecność w internecie do swojej branży i potrzeb, ale w przeważającej większości – jest to opłacalne.

CV Expert Mateusz Szpala