Co zaszkodzi Twojej karierze?

Co zaszkodzi Twojej karierze? sxc.hu/profile/bizior

Jak osiągnąć sukces zawodowy? Poznaj pięć powszechnych błędów, które mogą zaszkodzić Twojej karierze.

Czujesz, że dajesz z siebie sto procent i robisz wszystko dobrze, a mimo to Twoja kariera stoi w miejscu? Być może popełniasz któryś z tych pięciu najpowszechniejszych błędów.

Zapoznaj się z nimi. Zrób to tylko tylko po to, żeby ich unikać i pomóc swojej karierze wrócić na dobry tor i dać jej szansę na rozwój.

Podobne artykuły:

Ignorowanie współpracy

Być może wszelkie zadania wykonujesz dobrze i jesteś punktualny, jeśli chodzi o terminy, jednak jest to tylko pewna część naprawdę dobrze wykonanej pracy. Musisz przede wszystkim pamiętać o komunikacji i współpracy – tj. o zwróceniu szczególnej uwagi na swoje relacje ze współpracownikami.

Oczywiście, patrząc na sytuację racjonalnie, ludzie powinni być oceniani jedynie za pracę, którą wykonują oraz jej jakość i efekty. W rzeczywistości jednak dobre relacje z otaczającymi Cię osobami są równie ważne. Samodzielna próba wybicia się i osiągnięcia sukcesu w pojedynkę jest po prostu niemożliwa.

Aparycja do poprawki

Czy tego chcesz czy nie, Twój wygląd jednak ma znaczenie. Idealistyczne przysłowia o tym, że nie szata zdobi człowieka, nie są do końca prawdziwe. Musisz, po prostu musisz, zwracać uwagę na swoje ubranie, włosy, a także wszelkiego rodzaju dodatki i gadżety i upewnić się, że są one odpowiednie.

W pracy nie reprezentujesz jedynie siebie. Jesteś przedstawicielem swojej marki, swojej firmy. Zasady biurowego dress code’u to obowiązkowa wiedza dla każdego, kto chce uchodzić za profesjonalistę w swojej dziedzinie. Jeśli więc wyglądasz, jakbyś ubierał się w pośpiechu, po ciemku lub po prostu niechlujnie, wysyłasz podświadomie wiadomość, że nie traktujesz siebie, swojej firmy i waszych celów poważnie.

Nie widzisz granicy pomiędzy „profesjonalne” a „osobiste”

Kierownictwo zdaje sobie sprawę z tego, że zachowanie pracowników i podejmowane przez nich decyzję najczęściej wynikają z ich osobistych celów i dążeń. Nie znaczy to jednak, że na każdym kroku musisz podkreślać swoje racje – zwłaszcza, kiedy chodzi o negocjowanie.

Menadżerowie wiedzą, że negocjując podwyżkę, myślisz o możliwych większych wydatkach i w głowie planujesz, co zrobisz z większą niż dotychczas sumą pieniędzy. Twoim zadaniem jednak jest udowodnienie, jak podwyżka i docenienie Ciebie pozytywnie wpłynie także na firmę i jej funkcjonowanie.

Jeśli więc mowa jest o podwyżce, możliwości pracowania z domu czy elastycznych godzinach pracy – nie skupiaj się tylko na sobie, swoich zachciankach i wygodzie, ale staraj się przekonać swoich rozmówców, że i oni odniosą także z tego jakąś korzyść.

Pieniądze kosztem nowych możliwości

W momencie, kiedy skupisz się na pieniądzach, a zapomnisz o spełnianiu się zawodowym, nowych wyzwaniach i nabywaniu cennego doświadczenia, niebawem znienawidzisz swoją pracę.

Kiedy kwestia pieniędzy przeważa w każdym aspekcie Twojego życia zawodowego kosztem nowych możliwości, Twoja kariera po prostu stanie w miejscu. Bez zdobywania nowych doświadczeń i prób zaimponowania współpracownikom i pracodawcy swoimi umiejętnościami i efektami pracy, stracisz szansę na rozwój osobisty i zawodowy. A za pieniądze nie kupisz uznania i szacunku.

Podobne artykuły:

Brak inicjatywy

Wychodzenie z nowymi pomysłami i inicjatywą to duży krok w procesie zmian – na lepsze. Czekanie na takie zmiany i oczekiwanie na gotowe rozwiązania to krok wstecz dla Twojej kariery.

Bycie aktywnym i kreatywnym pracownikiem sprawi, że ktoś to na pewno zauważy i doceni. Brak inicjatywy da się zauważyć jednak dużo szybciej. Jeśli ktoś musi ciągle wytyczać Ci szlaki i kierować Tobą oraz Twoją pracą, zostaniesz uznany za osobę niesamodzielną, mało kreatywną a z czasem – bezużyteczną.

monsterpolska.pl Małgorzata Majewska