Czym jest bootcamp programistyczny?

Czym jest bootcamp programistyczny? WhitePress

Jeśli chcesz posiąść niezbędną wiedzę do tego, aby programować, weź udział w bootcampie przygotowanym tylko dla przyszłych programistów. Twoim osobistym trenerem będzie Mentor, a wszystkie ćwiczenia będziesz mógł wykonywać online

Skąd wzięła się nazwa Bootcamp?

Bootcamp to z języka angielskiego obóz dla rekrutów, ale także jeden z elementów systemów OS X. Dla nas ważniejsze jest pierwsze znaczenie. Bootcampy to zwykle treningi na świeżym powietrzu. Jednak, bootcamp programistyczny to kompleksowa i intensywna nauka programowania pod okiem doświadczonego Mentora. A Twój trening odbywa się online.

Jak wygląda nauka na bootcampie?

Na samym początku należy założyć konto. Wówczas staniesz się pełnoprawnym członkiem bootcampa. Następnie, ustalasz terminy kontaktów z Twoim Mentorem. Od tego momentu zyskujesz dostęp do panelu, gdzie będą zamieszczane materiały do nauki oraz raporty postępów, a także będziesz mógł zgłaszać wykonane zadania domowe i bezpośrednio komunikować się z Mentorem. Nauka trwa przez 12 tygodni. Na każdy tydzień przypada jeden moduł (HTML i CSS3, doskonalenie CSS, CSS Pro, Responsywność, Bootstrap, Sass, Narzędzie, Podstawy JavaScript, Jquery, Kodowanie aplikacji, Ajax i API oraz budowa portfolio).W każdym tygodniu do Twojej dyspozycji w panelu będzie materiał szkoleniowy. Po zapoznaniu się z nim, wykonujesz w edytorze kodu kilka zadań, które następnie zostają zaakceptowane przez Mentora. Możesz także uzyskać ważne uwagi i sugestie. Ponadto, raz na tydzień czeka Cię videorozmowa z Mentorem trwająca około 45 minut. W jej trakcie możesz podzielić się swoimi wątpliwościami czy też problemami dotyczącymi kodowania.

Czego się nauczysz?

Bootcamp to nie tylko dostarczenie umiejętności technicznych. Cały zespół pracuje także nad tym, abyś mógł zbudować dobre portfolio i... znaleźć pracę. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające Twoją wiedzę i umiejętności. W dodatku otrzymasz wsparcie w procesie rekrutacji. Mentor doradzi Ci jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak, pamiętaj, że Twoje umiejętności miękkie są równie ważne, jak wskazówki Mentora.

Jakie są zalety bootcampa programistycznego?

Oczywistą sprawą jest to, że pozyskasz wiedzę i umiejętności w programowaniu, ale kolejną korzyścią jest nauka z dowolnego miasta na świecie, bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto, program kursu został przygotowany tak, abyś poświęcił na niego jedynie 20 godzin tygodniowo. W ten sposób, spokojnie połączysz naukę ze studiami czy pracą. Bootcamp online to także oszczędność pieniędzy. Cena kursu jest znacznie niższa niż stacjonarnych bootcampów, a Ty nie tracisz swoich finansów na dojazd czy zakwaterowanie.

Zdobycie cennych kwalifikacji wymaga ciężkiej i regularnej pracy. Jednak, owocem Twoich starań będzie praca w zawodzie. Bootcamp programistyczny wraz z indywidualnym Mentorem wyposaży Cię w konkretną wiedzę oraz praktyczne umiejętności do tego, abyś został programistą.

Pierwszy w Polsce  bootcamp programistyczny oferujący
naukę programowania przez internet