Filologia germańska od podstaw na WSF we Wrocławiu. Język niemiecki w środowisku biznesowym i IT lub nauczyciel na I i II etapie edukacyjnym.

Filologia germańska od podstaw na WSF we Wrocławiu. Język niemiecki w środowisku biznesowym i IT lub nauczyciel na I i II etapie edukacyjnym. wsf.edu.pl

Studia filologiczne są niezwykle popularne – co roku w całym kraju przybywają tysiące studentów uczących się na kierunkach filologicznych czy lingwistycznych. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się … germanistyka, która powoli wraca do łask.

Powodów takiej decyzji nie trzeba specjalnie tłumaczyć – Niemcy to jeden z naszych sąsiadów, dodatkowo to z nimi mamy największą wymianę handlową, co skutkuje zapotrzebowaniem wśród pracodawców na osoby komunikujące się biegle w języku niemieckim.

Biznes i IT – najlepsze branże dla germanistów

Absolwenci filologii germańskiej mogą szukać pracy przede wszystkim w biznesie i IT. Na pierwszy rzut oka dobór branż może dziwić, ale okazuje się, że to właśnie tam najbardziej brakuje osób z biegłą znajomością języka niemieckiego. Co ważne, do pracy na stanowisku tłumacza czy specjalisty ds. handlu/komunikacji z partnerami handlowymi konieczna jest również znajomość zwyczajów i kultury obywateli tych krajów. Z tego względu najlepszymi kandydatami są właśnie osoby, które ukończyły filologię germańską. Osoby, które planują swoją karierę zawodową w handlu, biznesie lub IT powinny dodatkowo wybrać specjalizację, która maksymalnie przygotuje ich do wybranej ścieżki kariery. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się oferta Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu – więcej informacji na temat specjalizacji zawodowej na WSF można przeczytać na stronie: https://www.wsf.edu.pl/studia-licencjackie,germanistyka.xml

 

Nauczanie języka niemieckiego na wszystkich szczeblach edukacji

Osoby, które czują, że sprawdziłyby się w roli nauczyciela (obojętnie na którym szczeblu edukacji), powinny pomyśleć o studiach filologicznych ze specjalizacją nauczycielską. Oprócz intensywnej nauki języka i obyczajów studenci poznają również podstawy metodyki i pedagogiki nauczycielskiej. Praca w zawodzie nauczyciela jest najlepszym wyborem dla osób, które lubią pracować z dziećmi i młodzieżą, potrafią w prosty sposób przekazywać posiadaną wiedzę oraz chcą się nią dzielić z innymi. Podobnie jak w przypadku biznesu i IT, Wyższa Szkoła Filologiczna umożliwia studentom wybór specjalizacji nauczycielskiej. Więcej informacji na temat całej oferty WSF (zarówno jeśli chodzi o studia licencjackie, jak i studia magisterskie) można znaleźć na stronie www.wsf.edu.pl.