Jak wykorzystać wakacje, by podkręcić swoją karierę?

Jak wykorzystać wakacje, by podkręcić swoją karierę? Subbotina Anna - Fotolia

Poznaj, trzy sposoby na to, by po urlopie wprowadzić się na nowe, lepsze zawodowe tory.

Nie ulega wątpliwości, że największą korzyścią, którą czerpiemy z urlopu jest ładowanie baterii. Nie warto umniejszać wagi odpoczynku. Nikt nie jest w stanie pracować na sto procent, nie robiąc regularnych przerw. Zatem, niezależnie od tego, jak intensywnie pracujemy, nie warto wpadać w pułapkę myślenia, że jesteśmy niezastąpieni. Zamiast odkładać urlop, lepiej wyłączyć na chwilę silnik i odpocząć. Nawet krótka przerwa sprawi, że wrócimy zrelaksowani, z nową energią i gotowi do działania.

A przy okazji, możemy bez większego wysiłku, poprawić swoją zawodową przyszłość. Oto trzy podpowiedzi:

1. Znajdź świeże spojrzenie

– Urlop to doskonała okazja, by przyjrzeć się własnej karierze nieco bardziej strategicznie. Dystans od codziennych obowiązków i stresów, nowe otoczenie, pozwolą złapać szerszą perspektywę – mówi Bartosz Struzik z międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Jak duży postęp zrobiliśmy od ostatniego urlopu? Co poszło wyjątkowo dobrze? Co się nie udało? Czy w tym czasie, byliśmy podekscytowani nowymi zadaniami czy raczej często się frustrowaliśmy? Odpowiedzi pozwolą zorientować się, w jakim punkcie jesteśmy i co chcemy zmienić. A wakacyjne otoczenie i wypoczęta głowa pozwolą trochę zaplanować. Na przykład zastanowić się, jaka zmiana realnie wpłynęłaby na poprawę zadowolenia z pracy.

2. Marzyć zawsze warto

Wylegiwanie się na plaży czy bujanie w hamaku uruchamia wyobraźnię. A co by było, gdybym robił w życiu coś zupełnie innego? Warto zatrzymać się na tym marzeniu i trochę je w głowie poobracać. Jak to, co dziś robimy ma się do marzeń? Jesteśmy blisko czy bardzo daleko od ideału?

Podobne artykuły:

Gdybyśmy mogli zacząć od nowa, to co byśmy wybrali? Czy zmiana pracy jest jeszcze realna i potrzebna?

– Każdy z nas zasługuje na to, by mieć dobrą, satysfakcjonującą pracę. Czasem trzeba chwili odpoczynku i dystansu, by zastanowić się w jakim punkcie się znaleźliśmy – dodaje ekspert MonsterPolska.pl. Pomogą dobre poradniki, warto jakiś wrzucić do walizki.

3. Zrób porządki

A co, jeśli nie planujemy przerwy i zostajemy w biurze, kiedy inni wyjeżdżają? Warto się zastanowić, jak najefektywniej wykorzystać ten czas. Może na początek zrobić porządek w papierach?

Jeśli nasza branża uspokaja się trochę na czas wakacji, można wykorzystać lato, by przygotować się na gorącą jesień. Przeorganizować się i dopracować listę zadań. Ale też mimo wszystko doładować baterie, np. biorąc kilka dłuższych weekendów albo wychodząc z pracy wcześniej, chociaż przez kilka dni.

Monster Polska Sp. z o.o. Bartosz Struzik