Jedyna strategia networkingowa, która naprawdę działa

Jedyna strategia networkingowa, która naprawdę działa © contrastwerkstatt - Fotolia.com

Jeśli naprawdę chcesz budować sieć kontaktów i ludzi, którzy znają cię z najlepszej strony, po prostu im pomagaj. Z potrzeby serca.

Margaret Heffernan, przedsiębiorca i autorka poradników biznesowych napisała na portalu inc.com, że mimo kryzysu politycznego i gospodarczego, ubiegły rok był dla jej firmy najlepszy w historii. Zastanawiała się, co takiego wpłynęło na działanie jej firmy. Odkryła, ze rekomendacje i polecenia od nowych kontaktów.

Podobne artykuły:

Dlatego postanowiła przemyśleć, przy jakiej okazji zdobywała swoje najlepsze kontakty. Dotarło do niej, że nigdy nie była nastawiona na networking, wręcz przeciwnie. Jak ktoś potrzebował pomocy, po prostu pomagała, bez kalkulowania opłacalności.

Dawaj i bierz

Wskazała, że większość poradników biznesowych wskazuje, że należy być bezlitosnym wilkiem, który będzie parł do przodu po trupach. A nie jest to tak dobra strategia jak zwykłe pomaganie innym i nastawienie na pomoc. - Gdy ktoś ma strategię pięcia się w górę, jest to wyraźnie widoczne. I odstrasza ludzi, którzy naprawdę mogliby okazać się pomocni - mówi. Wskazuje także, że jest to dość niezwykły mechanizm - Altruista zyskuje najwięcej - podsumowuje.

Opracowano na podstawie inc.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek