Kobiety wychodzą z cienia i walczą ze stereotypami

Kobiety wychodzą z cienia i walczą ze stereotypami Victor1558 / photo on flickr

Krajowy Rejestr Długów wziął pod lupę wydatki kobiet, sprawdził, jakie bariery napotykają na swojej drodze do kariery i w końcu, w oparciu o tą wiedzę, podpowiada paniom, jak zarządzać finansami w firmie i radzić sobie z nieuczciwymi kontrahentami.

Robią karierę, są cenione i mają władzę. Zajmują wysokie miejsca w rankingach najpotężniejszych ludzi świata. W dodatku są matkami i żonami. Sukces definiują jako równowagę we wszystkich sferach życia. Kobiety – bo o nich mowa – wychodzą z cienia i walczą ze stereotypami.

Z raportu „Polka kupuje świadomie”, przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, wynika, że panie nie wydają bezmyślnie pieniędzy – większość ich zakupów jest dobrze przemyślana. Bezpieczeństwo finansowe gospodarstwa domowego często spoczywa na ich barkach i w tej kwestii radzą sobie wzorowo. Równie ostrożnie wydają pieniądze z firmowego budżetu, dbając o bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa.

Właścicielką co trzeciej otwieranej firmy jest kobieta

Z badań wynika, że panie są dobrymi kierownikami, dbają o relacje z pracownikami. Często są twardymi negocjatorkami, które potrafią walczyć i wygrywać. Pomaga im w tym również wyczucie i intuicja.

Można pokusić się więc o stwierdzenie, że na przestrzeni lat wiele się zmieniło i panie mają takie same możliwości, jak panowie. Okazało się jednak, że w tej sprawie jest jeszcze wiele do zrobienia, a zjawisko „szklanego sufitu” wciąż istnieje. Wyniki badania KRD „Bariery w karierze” nie są zaskakujące. Panie są postrzegane przez pryzmat płci i to jest największy problem. Choć chętnie się uczą i zdobywają nowe umiejętności, trudniej im się wybić. Nawet pomimo ich zaangażowania i ambicji, zarabiają mniej niż mężczyźni.

Podobne artykuły:

Według danych GUS z października 2013 r., wskaźnik zatrudnienia wśród pań wynosi tylko 43.2%. Kraje rozwinięte już teraz odczuwają brak wykwalifikowanych pracowników oraz rosnące koszty starzejącego się społeczeństwa. Tu kobiety mają pole do popisu – otwierają się przed nimi drzwi, które wyrównają ich szanse.

Kobieta, która wie czego chce

Niezależna, odważna, zadbana i świadoma swoich potrzeb. Jednocześnie kobieca i opiekuńcza. To nie wymysł naszej fantazji, tylko nowy typ kobiety, który coraz częściej spotykamy w naszym otoczeniu. Dlatego KRD od lat wspiera panie i pomaga im rozwijać umiejętności związane z zarządzaniem firmą, a szczególnie w tym zakresie, w którym jest ekspertem – zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa.

Podobne artykuły:

Akademia Krajowego Rejestru Długów, ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający przedsiębiorców profesjonalną wiedzą z zakresu zarządzania wierzytelnościami, prewencji, monitoringu oraz podejmowania skutecznych działań windykacyjnych. Z okazji Dnia Kobiet, Akademia zaprasza wszystkie panie na szkolenie, które nie tylko wskaże skuteczne metody odzyskiwania zaległości płatniczych, ale również pozwoli zapoznać się z obsługą systemu KRD. Dodatkowo, w ramach szkolenia, wszystkie uczestniczki będą mogły skorzystać z wiedzy prawnika, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące bezpieczeństwa finansowego firmy.

Akademia Krajowego Rejestru Długów