Kosztorysant z prawdziwego zdarzenia

Kosztorysant z prawdziwego zdarzenia www.sxc.hu

Jak wielu z Was jest przekonanych, że poznanie podstawowych zasad działania programów kosztorysowych sprawi, że będziecie kosztorysantami z prawdziwego zdarzenia?

Jak często słyszycie, że proste i szybkie szkolenie z obsługi programu do kosztorysowania pozwoli Wam zgłębić tajniki zawodu kosztorysanta? Tylko jak to się ma do rzeczywiści…?

Oprogramowanie

Obecnie na rynku znajdziemy kilka naprawdę dobrych programów do kosztorysowania robót budowlanych takich jak ZUZIA, NORMA czy Rodos. Każde z nich to narzędzie w pełni profesjonalne, niezmiernie ułatwiające każdemu z Nas pracę, cechujące się przyjaznym dla użytkownika interfejsem i pozwalające oszczędzić znaczne nakłady czasu. Lecz czy samą zdolność wykorzystywania ich w naszej codziennej pracy można nazwać kosztorysowaniem?

A jeśli to jednak nie umiejętność obsługi programu do kosztorysowania sprawia, że stajemy się kosztorysantem z prawdziwego zdarzenia?

Szkolenia

Pewnie już nie jeden raz słyszeliście, że tylko kilka kliknięć myszą dzieli Was od umiejętności, które inni musieli zdobyć w pocie czoła i to często przez wiele długich lat. Jak na potwierdzenie, w sieci można znaleźć tysiące ogłoszeń, oferujących kursy, które w jeden dzień mają magicznie uczynić z Nas rasowych kosztorysantów i to wszystko za niezbyt wygórowaną cenę. Niestety równie często okazuje się, że szkolenie takie nie uczy niczego więcej jak tylko prostej obsługi programów, a przecież klikać w okienka i przepisywać bezmyślnie pozycje doskonale potraficie… Wiecie już także, że nie o to w tym wszystkim chodzi. Gdzie więc zdobyć wiedzę, która sprawi, że nasze kosztorysy nie będą jedynie wklepywanym na oślep zbiorem cyfr bez większego znaczenia?

Zadaniem szkolenia z zakresu kosztorysowania jest nie tylko nauka na temat zasad działania i obsługi programu. Powinno ono wprowadzić Nas w podstawowe zagadnienia z zakresu kosztorysowania, zapoznawać z elementarnymi terminami ekonomicznymi, technologią dla przykładowych robót oraz co nie mniej ważne zapoznawać z obowiązującymi przepisami prawnymi związanymi z realizacją robót budowlanych. Bez tego żaden kosztorys w dzisiejszej rzeczywistości nie będzie miał racji bytu.

Tak, więc kosztorysant z prawdziwego zdarzenia powinien za równo dysponować odpowiednią wiedzą, która pozwoli na samodzielne kosztorysowanie oraz opracowanie przedmiarów robót, jak i umiejętnością wykorzystywania dostępnych na rynku narzędzi w postaci programów do kosztorysowania, jako nieocenionej pomocy, – lecz tylko pomocy – w codziennej pracy. Dopiero taki zestaw może zapewnić Nam sukces, czego wszystkim niezmiennie życzę.

Podobne artykuły:

Elżbieta Ziaja Biuro Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi SAMAX Elżbieta Ziaja