Nauczyć się mówić o swoich zaletach

Nauczyć się mówić o swoich zaletach materiały PR

Pytanie o nasze wady i zalety to jedno ze standardowych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej. Problemy sprawia ono nie tylko tym będącym na początku swojej kariery, ale i doświadczonym pracownikom.

Podobne artykuły:

Mówić o swoich słabościach można na okrągło, prawdziwym jednak wyzwaniem jest prawienie sobie komplementów. Pytanie o swoje mocne strony jest z niewiadomych powodów trudne. Jak zatem nauczyć się serdeczności względem samego siebie?

Zasada pierwsza: dobrze rozpocznij dzień

Mówienie o sobie w sposób przyjazny wzmacnia pewność siebie oraz odwagę w dążeniu do wyznaczonych celów.

The Guardian http://www.theguardian.com/science/2012/jun/30/self-help-positive-thinking

Warto zatem rozpoczynać każdy dzień od sprawienia sobie komplementu. Wystarczy uśmiech w lustrze lub pozytywna myśl na temat własnego wyglądu bądź zachowania. Początki nie są łatwe, jest na drobny gest względem samego siebie powinno stać każdego!

Zasada druga: pracuj nad sobą

Pytanie o słabe i mocne strony kojarzy się przede wszystkim z rozmową kwalifikacyjną. To właśnie ono bardzo często wytrąca z równowagi i wywołuje krępujące milczenie.

Mówienie o swoich zaletach jest zadaniem trudnym, dlatego warto je w sobie ćwiczyć. Wystarczy usiąść, zastanowić się i na czystej kartce wypisać kilkanaście własnych zalet i wad. Ważne, aby głośno czytać stworzone notatki! Nie można krępować się mówienia o sobie pozytywnie. Należy również dogłębnie poznać własne wady. Prawdziwy sukces polega na tym, by uświadomić sobie zarówno jedne, jak i drugie oraz codziennie nad sobą pracować.

Zasada trzecia: polub siebie

W naszej mentalność zakorzeniono przekonanie, że nie wolno się chwalić. Pamiętaj: mówienie o sobie pozytywnie nie jest niegrzeczne. Świadomość własnych zalet jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Jeśli jesteś w czymś dobry, mów o tym głośno! Twoje mocne strony, pozytywne cechy charakteru oraz umiejętności zasługują na to, by inni o nich usłyszeli. Polub siebie i pozwól innym poznać się od swojej najlepszej strony.

Dagmara Sagan