Nauka angielskiego? Czemu nie na rajskiej wyspie

Nauka angielskiego? Czemu nie na rajskiej wyspie Maltalingua School of English

Kurs językowy na Malcie? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się, czy taki sposób na naukę języka będzie najlepszym wyborem.

Malta – malownicza wyspa Morza Śródziemnego położna pomiędzy Sycylią a Tunezją, jest obok Wielkiej Brytanii najpopularniejszym miejscem w Europie do nauki języka angielskiego. Czemu więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i wybrać się właśnie tu na kurs języka obcego?

Brak ciągłości uczenia się

Wadą wyjazdów językowych do obcego kraju jest brak ciągłości uczenia się. Jeśli należysz do osób mało zdyscyplinowanych i nie będziesz uczyć się po powrocie do kraju to istnieje szansa, że po jakimś czasie zapomnisz to, czego nauczyłeś się na kursie. Osoby, które na co dzień mają kontakt z językiem obcym – na przykład pracują w międzynarodowej korporacji lub często przebywają w gronie obcokrajowców – nie muszą się niczego obawiać. Ci, którzy mają wyłącznie sporadyczny kontakt z językiem powinni o niego dbać i powtarzać sobie przyswojony materiał w domowym zaciszu.

Pokusy kontra nauka

Wyjeżdżając na kurs językowy za granicę warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest Twój cel pobytu. Dla większości najważniejsza będzie nauka języka obcego. Jednak zdarzają się osoby, które ulegają licznym pokusom. Słoneczne dni, ciepłe wieczory, bliskość morza i przystępne ceny w nocnych klubach lub pubach mogą spowodować, że wakacje i zabawa zdominują pobyt, a nauka języka zejdzie na drugi plan. Dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyjeździe, zastanów się czy zależy Ci na odpoczynku i dobrej zabawie, czy wolisz poświęcić kilka dni lub tygodni na naukę języka, która zaprocentuje w przyszłości?

Wysoki standard nauczania

Malta była przez 164 lata częścią Imperium Brytyjskiego, dlatego język angielski ma tutaj trwałe dziedzictwo i jest językiem urzędowym. Maltańskie szkoły językowe (jest ich czterdzieści) słyną z wysokich standardów nauczania i oferują kursy na różnych poziomach: od angielskiego dla początkujących, przez kursy intensywne, egzaminacyjne oraz specjalistyczne aż do angielskiego biznesowego. Większość szkół posiada również pakiet wycieczek fakultatywnych, dzięki którym można zwiedzić wyspę w grupie międzynarodowych kursantów.

Maltalingua School of English Maltalingua School of English

Szybki dojazd i tani koszt

Malta jest dobrze skomunikowana z Polską. Lot w jedną stronę trwa zaledwie trzy godziny. W zależności od miasta wylotu, dwóch tanich przewoźników oferuje regularne loty na wyspę. Z lotniska we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie można bezpośrednio dostać się na Maltę już od 140zł w jedna stronę.

Dodatkowym plusem, w porównaniu do Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, jest znacznie mniejszy koszt kursu oraz pobytu. Dwutygodniowy kurs angielskiego (20 godzin tygodniowo) można znaleźć już od 292 euro. Ceny w supermarketach, kawiarniach i restauracjach, w porównaniu z innymi krajami UE, są porównywalne z polskimi.

Nauka wszystkimi zmysłami

Na Malcie wszyscy mówią po angielsku - od maluchów po osoby starsze. Dlatego praktykowanie języka nie kończy się, gdy wychodzisz z kursu. W sklepie, restauracji, na przystanku autobusowym – wszędzie porozumiesz się w języku angielskim. Współcześni Maltańczycy to wyjątkowo serdeczni ludzie, których kultura i tradycja sięgają starożytności. Słyną ze swojej gościnności i uprzejmości, chętnie prowadzą „small talk”.

Rajskie krajobrazy i przysmaki

Na miejscu czeka bajkowy krajobraz: lazurowe laguny, turkusowe morze, przepiękne zatoki, groty i klify oraz egzotyczna i znakomita kuchnia łącząca w sobie smaki Afryki, Francji i Włoch. Transport publiczny jest świetnie rozwiązany, więc przemieszczanie się po wyspie nie stanowi problemu. Malta jest jednym z najmniejszych państw świata (wielkością przypomina Kraków), zatem w ciągu godziny można dotrzeć do niemal każdego jej zakątka.

Malta Maltalingua School of English

  • Kilka wskazówek, jak znaleźć dobrą szkołę językowa na Malcie:
    – powinna być członkiem EAQUALS – międzynarodowego, prestiżowego certyfikatu doskonałości edukacji języka angielskiego,
    – nie powinna pobierać dodatkowych opłat za rezerwację,
    – powinna oferować różnorodne kursy, na co najmniej 5 poziomach oraz program pozaszkolny,
    – nauczyciele powinni posiadać lokalny certyfikat TEFL lub certyfikat Uniwersytetu Cambridge CELTA lub DELTA lub ich odpowiedniki.

Maltalingua School of English Marta Szmidt