Pokolenie Z (6–12 lat) ma technologię we krwi

Pokolenie Z (6–12 lat) ma technologię we krwi Gabriella Fabbri

Zamiast z nosem w książce twoje dziecko siedzi przed komputerem? Bądź spokojny. Aż 68% dzieci wykorzystuje urządzenia cyfrowe do nauki.

Raport „Generacja Z od A do Z” wykazał, że 88% dzieci korzysta z internetu codziennie. Co na to rodzice? Jak się okazuje, podchodzą do sprawy pozytywnie. „Aż 82% rodziców uważa internet za źródło wielu przydatnych informacji, a 70% ocenia, że komputer jest narzędziem przydatnym w procesie uczenia się i zdobywania  wiedzy” – mówi serwisowi infoWire.pl Maciej Szamotulski, dyrektor zarządzający platformy edukacyjnej Squla.pl.

Co więcej, rodzice chętnie spędzają z dziećmi czas przed komputerem. Nauka online stała się wspólną, rodzinną rozrywką. Jedyne niebezpieczeństwo, które widzą dorośli, to trudność kontrolowania tego, na jakie strony internetowe wchodzą dzieci. „Rodzice często obsługują komputer gorzej od nich. Mimo tego starają się sprawdzać, do jakich treści mają one dostęp” – stwierdza ekspert.

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii popierają też nauczyciele (90% badanych). Wprowadzenie internetowych gier i zabaw jako elementu lekcji dobrze wpływa na proces nauki, sprzyja zdobywaniu wiedzy, a także gwarantuje rozrywkę. „Chcemy, by dzieci same się uczyły i wyszukiwały wiadomości, a przy tym miały dużo frajdy” – zauważa ekspert. Dlatego warto, aby – zamiast grać w zwykłe gry komputerowe – korzystały z platform lub programów edukacyjnych.