Samochód na weekend - gdzie wypożyczyć samochód we Wrocławiu?

Samochód na weekend - gdzie wypożyczyć samochód we Wrocławiu? carfree.pl

Wrocław jest istotnym punktem dla podróżujących po całym kraju. Popularną formą podróżowania po mieście jest samochód. Sprawdź, gdzie wypożyczyć samochód we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Ciebie mini przewodnik.

Prężnie rozwijający się kulturalnie Wrocław to idealne miejsce na spędzenie czasu wolnego. Zachwyca ilością imprez kulturalnych, architekturą i zielenią. To jedno z najbardziej zadbanych miast w Polsce. Wrocław ma także miejscem pełnym klubów i restauracji, w którym uwielbiają spędzać czas młodzi ludzie. To tutaj znajdują się renomowane uczelnie takie jak Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna

Samochodem po Wrocławiu

Choć Wrocław jest doskonale skomunikowanym miastem z rozbudowaną siatką transportu, to popularnym środkiem komunikacji jest samochód. Dla osób podróżujących samochodami zostało przygotowane wiele udogodnień, m.in. miejsca parkingowe w najbardziej atrakcyjnych miejscach miasta takich jak: ZOO, Hala Stulecia, Hydropolis, Dworzec Główny PKP, Stadion Wrocław, port lotniczy itp.

Podróżując po mieście warto wziąć pod uwagę, że w samym centrum Wrocławia jest sporo ulic jednokierunkowych, zakazów ruchu oraz stref płatnego parkowania. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za wypożyczone auto oraz za każdy mandat, który otrzymasz w trakcie podróżowania za kierownicą wypożyczonego auta.

Wypożyczenie samochodu Wrocław - co warto wiedzieć?

Wynajem samochodu nie jest skomplikowaną sprawą, ale warto zaplanować ten proces wcześniej. Wcześniejsze planowanie wynajmu samochodu umożliwi Ci wybranie najkorzystniejszej oferty. Przeanalizowanie ofert wypożyczalni online może okazać się niezwykle pomocne. Ponadto, jeśli zarezerwujesz auto dużo wcześniej, koszty również będą niższe, niż chociażby w sezonie.

Wypożyczalnie samochodów Wrocław - jak wybrać ?

Wybór wypożyczalni powinien być podyktowany pochlebnymi recenzjami oraz doświadczeniem. Firma długo istniejąca na rynku, posiadająca dobre opinie od zadowolonych klientów, jest godna zaufania. Ponadto warto wybrać firmę, która gwarantuje interesujące warunki najmu, tj. bezpłatne podstawienie samochodu pod lotniska w kraju.

Rezerwacji samochodu można dokonać dużo wcześniej za pomocą strony internetowej lub telefonicznie. Warto ustalić model auta, czas wynajmu, sposób odbioru i zapłaty, a także sprawdzić, czy model samochodu, który Cię interesuje, będzie dostępny w wybranym terminie wycieczki do Wrocławia.

Niektóre wypożyczalnie wprowadzają ograniczenia dotyczące przewozu zwierząt czy podróżowania poza granice kraju. Warto szczegółowo zapoznać się z warunkami umowy, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień i cieszyć się wspaniale spędzonym czasem we Wrocławiu.

Wyjeżdżając na weekend do Wrocławia, warto zaplanować wizytę w taki sposób, aby maksymalnie dużo czasu poświęcić na uroki miasta. Formalności związane z wypożyczeniem samochodu we Wrocławiu lepiej załatwić kilka tygodni wcześniej. Korzystna cena to jedna z najistotniejszych cech, którą kierują się osoby decydujące się na wynajem krótkoterminowy. 

Na jakie kryteria zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię we Wrocławiu, radzi Adrian Machowski ekspert z firmy Carfree