Strój dla pani manager

Strój dla pani manager Balladine

Odsetek pań piastujących menedżerskie funkcje wynosi w Polsce około 37%. Za co ceni się polskie kierowniczki? Przede wszystkim za inwencję, ambicję i pracowitość. Nie bez znaczenia jest też prezencja.

Budowa profesjonalnego wizerunku nie może obyć się bez odpowiedniego stroju. Jego dobór zależy od profesji, branży i statusu w firmie. Jakich zasad powinna się trzymać kobieta sukcesu? Jakie stroje wybierać?

Uniwersalne zasady dress code’u

Jeśli jesteś panią manager, ale niekoniecznie wiesz, jak ubrać się do biura, a jak na spotkanie służbowe, trzymaj się uniwersalnych zasad. W większych firmach są one zapisane pod postacią dress code’u. Ten często wyznacza dopuszczalną głębokość dekoltu, długość spódnicy, a nawet kolorystykę stroju. – Bez względu na formalne ograniczenia, biznesowa elegancja jest kwestią umiaru – mówią styliści ze sklepu internetowego Balladine.com. Dlatego tworząc stylizację, warto ograniczyć się do trzech kolorów i nie przesadzać z pstrokatymi deseniami. Do bezpiecznego biurowego kanonu należy zaliczyć stonowane barwy – od czerni, przez szarość i granat, aż po biel.

Kostium – bezpieczna klasyka

W przypadku kobiet, podobnie jak i mężczyzn, służbowym standardem jest garnitur. Obecnie na topie są kostiumy w kolorach szarym i ciemnoniebieskim – odcienie Sharkskin oraz Riverside zostały wybrane przez Pantone Color Institute do palety barw jesieni 2016. Pod względem wzorów zdecydowanie prowadzi krata oraz drobne geometryczne desenie. – Jeśli komuś nie podoba się kostiumowa uniformizacja, wystarczy zaopatrzyć się w żakiety damskie o różnych krojach i kolorach, po czym dobrać do nich pozostałe elementy setu – doradzają styliści.

Balladine Balladine

Spokojna elegancja

Nie każda sukienka obroni się bez żakietu – a właśnie takie propozycje najlepiej wybierać do biura. – Menadżerkom wyższego szczebla, zwłaszcza gdy reprezentują firmę na zewnątrz, polecamy sukienki z płytkimi dekoltami i rękawami 3/4. Doskonale wyglądają, nawet gdy trzeba zdjąć okrycie – podpowiadają styliści Balladine.  W przypadku sztywnego dress code’u najlepiej wybierać sukienki biurowe w ciemnych kolorach. W sezonie jesień-zima 2016/17 modnie będzie sięgnąć po wrzosowy odcień fioletu (Bodacious z jesiennej palety Pantone) oraz po kobalt – lansowany m.in. przez Bialcon – topową polską markę.

Balladine Balladine

Sukienki z kreatywną nutą

Jeśli w pracy jest przestrzeń na więcej modowej swobody, pani menedżer może wybrać sukienkę w odważniejszych barwach lub ozdobioną bardziej wyrazistym deseniem. Czerwone sukienki też wchodzą w rachubę – wystarczy unikać tych, które pokazują zbyt wiele. Im mocniejszy kolor lub wzór, tym prostszy i skromniejszy krój – trzymając się tej zasady, trudniej o gafę. Natomiast jeśli trzeba wybrać się na branżowy bankiet czy kolację służbową, można sięgnąć po sukienki wizytowe lub koktajlowe, które zazwyczaj nie są aż tak oficjalne jak te do biura.

Balladine Balladine

Menadżer (bez względu na płeć) powinien trzymać fason, ale nie znaczy to, że musi codziennie chodzić w ciemnym garniturze. Zawsze można ograniczyć lub zwiększyć formalność stroju w zależności od kontekstu. Najważniejsze, by ubrania wpisywały się w firmowy dress code. Jeśli spełniają jego warunki, a przed wyjściem do pracy, patrząc w lustro, czujesz się pewnie – jesteś na dobrej drodze do sukcesu.