Szukasz stałej pracy? Mamy dobrą wiadomość

Szukasz stałej pracy? Mamy dobrą wiadomość sxc.hu

Z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych wynika, że w internecie publikowanych jest nieco więcej ofert pracy stałej. Natomiast ofert dotyczących zatrudnienia tymczasowego jest mniej.

Jak podało Polskie Radio, Barometr Ofert Pracy po trzech miesiącach lekkiego spadku w marcu trochę wzrósł. Na polski rynek pracy nadal dobrze wpływa sytuacja gospodarcza. Jednak należy zauważyć, że to oddziaływanie nieco słabnie.

Autorzy raportu przypominają, że w związku z porą roku w internecie pojawiło się mniej ofert pracy sezonowej.

Podobne artykuły:

Tu chcą pracownika na dłużej

Z przedstawionych danych wynika, że pod koniec marca opublikowanych było 76,5 tys. propozycji zatrudnienia. Najwięcej ofert stałego zatrudnienia dotyczyło województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Niewielki wzrost zanotowano w województwie śląskim, pomorskim i łódzkim.

Poszukiwany, poszukiwana

Jak informuje Polskie Radio, w ubiegłym miesiącu było więcej ofert pracy dla inżynierów oraz informatyków. Mniej natomiast w branży energetycznej.

Dodatkowo, mimo negatywnej tendencji, zwiększyła się liczba ogłoszeń o zatrudnieniu w edukacji. Jednak należy zaznaczyć, że nadal perspektywy zatrudnienia w tej branży są na niskim poziomie.

red.