TOP 3 najtrudniejsze kierunki studiów

 TOP 3 najtrudniejsze kierunki studiów www.wsb.pl

Oferta i dostępność studiów wyższych jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od lat za najtrudniejsze kierunki studiów uważane są medycyna, prawo, budownictwo, architektura cy robotyka.

Najtrudniejsze kierunki studiów


Oferta i dostępność studiów wyższych jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. W momencie rozpoczynania kariery zawodowej następuje szybka weryfikacja zdobytego wykształcenia i często okazuje się, że teoretyczną wiedzę trudno wykorzystać w codziennych obowiązkach w praktyce Dlatego wybierając kierunek z myślą o przyszłej karierze, nie warto studiować kierunku, który poznamy wyłącznie od teoretycznej strony i którego nie docenią pracodawcy.
Od lat za najtrudniejsze kierunki studiów uważane są medycyna, prawo, budownictwo, architektura, robotyka oraz wiele innych wysokospecjalistycznych kierunków na uczelniach technicznych, wymagających najwięcej pracy i wysiłku podczas studiów. Obok nich powstają specjalizacje, które dopiero szukają swojego miejsca na rynku i stają się odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego świata, na dynamiczny rozwój technologii, zmiany społeczne i kulturowe, czy rosnącą globalizację. Tworzenie kierunków studiów w celu wykształcenia specjalistów, którzy mają nadążyć za postępującymi innowacjami, jest prawdziwym wyzwaniem dla szkolnictwa wyższego.
Wystarczy spojrzeć w ofertę wielu różnych uczelni , aby dostrzec wpływ rozwoju technologii na współczesne kierunki kształcenia.
Wyższe Szkoły Bankowe http://www.wsb.pl/ także zmieniają swoją ofertę i tworzą kierunki będące obietnicą pewnego sukcesu zawodowego i idące z duchem czasu.

Najtrudniejsze kierunki studiów biznesowych

Listę studiów, które wymagają od kandydatów większych umiejętności, otwierają kierunki prowadzone w języku angielskim. Choć rekruterzy największych międzynarodowych korporacji uważają, że znajomość języka angielskiego można obecnie porównać do umiejętności czytania, nie każdy maturzysta włada tym językiem na tyle dobrze, aby pójść na studia w tym języku. Dlatego kierunek International Business w WSB http://www.wsb.pl/, na którym specjalistyczne przedmioty wykładane są po angielsku, uchodzi za jeden z trudniejszych kierunków biznesowych na tej uczelni. Program studiów obejmuje przedmioty związane z działalnością przedsiębiorstw międzynarodowych, handlem, negocjacjami z osobami z różnych obszarów kulturowych na świecie, a także zarządzaniem i marketingiem na zagranicznych rynkach.
Równie wymagający kierunek to finanse i rachunkowość. Program studiów jest mocno skoncentrowany na praktycznych aspektach prowadzenia biznesów międzynarodowych. Zajęcia prowadzą praktycy z bogatym doświadczeniem. Studenci mają doskonałą okazję do kształcenia swoich umiejętności, opierając się na autentycznych case studies podczas zajęć o charakterze warsztatowym. W takim gronie przeważają osoby, które postanowiły studiować finanse i rachunkowość z głębokim przekonaniem, że największe inwestycje i najbardziej spektakularne biznesy to ich przyszłość. Studia są monitorowane i poddawane kontroli jakości przez międzynarodową akredytację IACBE.
Trzecim kierunkiem nowoczesnych studiów biznesowych, mogących znaleźć się w gronie tych najtrudniejszych jest Informatyka. W WSB to kierunek mocno nastawiony na specjalizację w dość wąskich, ale mocno wymagających dziedzinach. Studenci Informatyki mogą wybrać specjalizację Programming prowadzoną w języku angielskim. Kierunek jest utworzony w kooperacji z międzynarodowymi firmami, będącymi liderami technologii i rozwoju narzędzi informatycznych. Pęd innowacji w informatyce jest na tyle dynamiczny, że nauka w tym obszarze właściwie nigdy się nie kończy. Oprócz programowania, można wybrać specjalizację inżynieria urządzeń inteligentnych i mobile developer, czy Cloud Developer. Informatyka w WSB to innowacyjny, nowoczesny i mocno rozwijający się kierunek. Praktyczny aspekt studiów podnosi wymagania i sprawia, że studia mogą wydawać się trudniejsze, ale na pewno lepiej przygotowują do samodzielnej pracy.

Oddziały WSB

Główne oddziały Wyższej Szkoły Bankowej znajdują się w Chorzowie i Katowicach, ale zajęcia odbywają się także we Wrocławiu, Opolu, Gdańsku, Gdyni, Toruniu czy Bydgoszczy. Z roku na rok przybywa zwolenników i zadowolonych studentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. Wielu z nich wraca, by kontynuować naukę., Wiedzą, że nawet najtrudniejszy kierunek studiów, nastawiony na praktyczny sposób przekazywania wiedzy, można ukończyć z przyjemnością i dużą dawką umiejętności.