Twitter – używaj skutecznie

Twitter – używaj skutecznie gabriel77 - sxc.hu

Kilka podpowiedzi, jak Twitter może poprawić twoje życie i przyspieszyć karierę.

Twitter, mimo swoich ograniczeń, jest bardzo efektywnym narzędziem budowania wizerunku. Ma także wiele mniej oczywistych zastosowań.

Pisanie na żywo

Przydaje się zwłaszcza podczas nudnych posiedzeń lub wykładów. Jeśli kiedykolwiek zdarzył ci się stracić wątek, warto jest na żywo pisać o rozmowie. Niektórzy eksperci radzą, by wyciągać dwie ciekawe myśli raz na pół godziny. Pozwala to po pierwsze podsumować część wykładu i przypomnieć sobie jego treść, a po drugie na tyle ją skrócić, by zmieściło się to w 140 znakach.

Podobne artykuły:

Nie wstydź się

Choć ludzie śmieją się z hashtagów, to jest to jeden z najlepszych sposobów, by inni zobaczyli twoje posty. Jeśli komentujesz jakieś wydarzenie, używaj hashtagów dostosowanych do niego i nie zapomnij ich dopisywać do swoich postów. Dzięki nim zostaniesz odnaleziony i możesz rozwinąć nowe, wartościowe kontakty.

Sięgaj dalej

Nie traktuj Twittera wyłącznie jako swojej platformy publikacji. Obserwuj tych, którzy cię inspirują, angażuj w dyskusje i twittuj do celebrytów. Wielu z nich ma tysiące obserwatorów – bardzo prawdopodobne, że ktoś cię zauważy. Jeśli masz coś do powiedzenia, powiedz to głośno. Nie masz nic do stracenia.

Podobne artykuły:

Podtrzymuj realne znajomości

Biznes to przede wszystkim ludzie. Dzięki swojemu systemowi tagów i możliwości prowadzenia konwersacji ze wszystkimi, możesz stworzyć własną sieć kontaktów i pozostać w niezobowiązującej znajomości z ludźmi, których chcesz znać tylko formalnie. Twitter to nie tylko znajomości wirtualne, ale także te jak najbardziej realne.  

Opracowano na podstawie artykułu Suzanne Lucas z inc.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek