Wygarnąć szefowi, zablokować komputer. Czyli jak odejść z pracy z klasą?

Wygarnąć szefowi, zablokować komputer. Czyli jak odejść z pracy z klasą? materiały PR

Nareszcie nadszedł oczekiwany przez Ciebie dzień – opuszczasz pracę, której tak bardzo nie lubiłeś.


Masz ochotę w tym ostatnim momencie zamknąć wszystkie sprawy w spektakularny sposób - wyznać szefowi, co tak naprawdę o nim myślisz, czy opróżnić komputer z wszystkich wprowadzonych przez Ciebie danych. Jednak czy na pewno chcesz w taki sposób się rozstać? Pamiętaj, że to jak odejdziesz z pracy może mieć wpływ na Twoją przyszłość.

Skup się na przyszłości

Jak wiadomo, nie warto palić za sobą mostów. Nawet jeśli obrażenie Twojego szefa i współpracowników może wydawać się satysfakcjonujące w danym momencie, pamiętaj, że nie będziesz mógł tego cofnąć. To, że odchodzisz z pracy, nie musi oznaczać, że nigdy już nie spotkasz tych osób na swojej drodze. Zachowanie dobrych stosunków może zaowocować w przyszłości.

Myśl racjonalnie

Odejście z pracy może być bardzo emocjonującym przeżyciem nie tylko dla Ciebie. Kiedy mówisz szefowi, że rezygnujesz z zatrudnienia, to tak, jakbyś go zwalniał. Może on być zszokowany i zły. Nie wdawaj się w większe dyskusje, nawet jeśli napięcie rozmowy może wzrosnąć, zachowaj spokój i profesjonalizm. Twoje odejście z pracy jest już wystarczającą zemstą na przełożonym.

Zaplanuj swoje odejście

Przygotuj wymówienie, opatrzone odpowiednią datą. Zawrzyj w nim krótkie i zwięzłe wyjaśnienie Twojej rezygnacji. Nigdy nie wysyłaj wymówienia pocztą elektroniczną. Taki dokument należy złożyć przełożonemu osobiście. Przygotuj się, że po złożeniu wymówienia, możesz zostać poproszony o niezwłoczne opuszczenie pracy. Upewnij się więc, że jesteś gotowy do wyjścia. Zbierz wszystkie informacje i kontakty, które mogą Ci się przydać w przyszłości.

Pozytywne myślenie

Jeśli Twoja praca była naprawdę złym doświadczeniem, może być Ci ciężko szybko o niej zapomnieć. Postaraj się jednak nie ciągnąć tego bagażu ze sobą. W nowej pracy nie narzekaj na poprzedniego szefa. Współpracownicy mogą pomyśleć, że jesteś negatywnie nastawioną osobą. Powinieneś się cieszyć, przecież udało Ci się uciec z tamtej pracy. Skup się więc na nowych możliwościach i wyzwaniach.

monsterpolska.pl Małgorzata Majewska