4 sposoby na więcej szczęścia w pracy

4 sposoby na więcej szczęścia w pracy fot.Scott Snyder

Szczęście w pracy to często kwestia podejścia. A szczęście jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.

Nie zawsze można wprowadzić w życiu rewolucyjne zmiany, ale można wprowadzać niewielkie poprawki, które mają gigantyczny wpływ na codzienność.

1. Jeść więcej warzyw

Według badań codzienne jedzenie warzyw i owoców poprawia ogólne samopoczucie i szczęście. Wyniki opublikowane w Social Indicators Research jednoznacznie pokazują, że siedem porcji warzyw lub owoców znacznie poprawia samopoczucie oraz zmniejsza ryzyko chorób serca.

2. Mieć cele

Ludzie, którzy ustalają sobie jasne, precyzyjne, a przede wszystkim ambitne cele są szczęśliwsi niż ci bez takich celów. Dlatego warto spisać sobie swoje dążenia i konsekwentnie je realizować.

3. Niech pieniądze nie będą najważniejsze

Jest takie powiedzenie, że za pieniądze nie da się kupić szczęścia. Jest w nim ziarnko prawdy. Według raportu US News and World Report intensywna pogoń za pieniędzmi odbiera szczęście w życiu. Dlatego oprócz dążenia do coraz wyższej wypłaty należy także cieszyć się z własnego rozwoju i coraz większych kompetencji.

4. Uśmiech

Nawet podczas najcięższego i najbardziej dołującego dnia warto się uśmiechnąć. Według badań opublikowanych przez Psychological Science zmuszanie się do uśmiechu samo w sobie poprawia humor. Dlatego nawet w najtrudniejszych chwilach warto to zrobić.

Opracowano na podstawie careerealism.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek