5 klientów poczty e-mail

5 klientów poczty e-mail Program pocztowy

Żeby korzystać z poczty elektronicznej możemy albo zalogować się przez stronę WWW tam, gdzie mamy założoną skrzynkę e-mail, albo zainstalować na swoim komputerze czy smartfonie program nazywany klientem poczty.

Taką aplikację należy odpowiednio skonfigurować, by następnie móc wygodnie zarządzać wiadomościami. Sprawdźmy, jakie programy tego rodzaju warto brać pod uwagę.

Poczta e-mail w programie pocztowym


Potrzeba korzystania z programu pocztowego pojawia się szczególnie wówczas, gdy mamy kilka różnych skrzynek e-mail. Wszystkie możemy dodać do jednej aplikacji i dużo łatwiej je obsługiwać. Dzięki temu sprawdzenie poczty nie wymaga odwiedzenia kilku stron WWW – wiadomości zostaną pobrane automatycznie po uruchomieniu programu. Nawet jeśli posiadamy tylko jedną skrzynkę e‑mail, to i tak o wiele wygodniej będzie zarządzać wiadomościami za pomocą programu pocztowego, w którym wszystkie działania realizuje się szybciej. Nasz adres e-mail może składać się m.in. z nazwy domeny, której jesteśmy abonentami. Wówczas potrzebny nam będzie hosting poczty, na którym taka skrzynka zostanie założona. Firma hostingowa powinna na swojej stronie udostępnić dane niezbędne do konfiguracji poczty. Takie informacje znajdują się m.in. na stronie hostingu AZ.pl.


Oto 5 programów pocztowych, które warto brać pod uwagę:    • The Bat! – aplikacja, która może pochwalić się długą historią. Jej największą wadą jest jednak konieczność zapłaty za licencję. Przez 30 dni program można testować za darmo, ale jeśli chcemy dalej z niego korzystać, niezbędna jest płatność. Koszty niestety nie są niskie. Licencja dla użytkowników domowych to blisko 260 zł. Na pewno The Bat warto brać pod uwagę choćby ze względów bezpieczeństwa. Program wyposażony został w rewelacyjne filtry antyspamowe i wtyczki antywirusowe, które doskonale radzą sobie ze wskazywaniem zagrożeń. Poza tym aplikacja zapewnia wszystkie istotne rozwiązania, które są potrzebne do zarządzania pocztą.

    • Thunderbird – jeden z najbardziej popularnych klientów poczty, którego, dzięki dodatkom, można idealnie dopasować do swoich oczekiwań. Program ten obsługuje wiele kont, folderów, podpisów i posiada funkcje, które są niezbędne w przypadku tego typu aplikacji. Co istotne, w tym rozwiązaniu użytkownik dostaje w zasadzie wszystko to, co znajdzie w produktach komercyjnych, tymczasem Thunderbird jest darmowy. Program jest prosty w obsłudze, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości i problemów podpowiedzi znajdziemy w sieci. Thunderbird to jedno z najciekawszych rozwiązań dla tych użytkowników, którym zależy na darmowej aplikacji.

    • iScribe – prosta aplikacja, która po zainstalowaniu zajmuje na dysku komputera zaledwie 1 MB. Jest ona darmowa i mimo niewielkich rozmiarów zapewnia wszystkie podstawowe rozwiązania, jakich może potrzebować użytkownik poczty e-mail. Obsługuje filtry antyspamowe, ma książkę adresową i kalendarz. W tym przypadku również można skorzystać z wielu dodatków i rozszerzeń, dzięki którym program może zyskać takie funkcje, jakich potrzebujemy.

    • DreamMail – program jest darmowy, ale wyłącznie do zastosowań niekomercyjnych. To dobre rozwiązanie do obsługi wielu skrzynek e-mail w jednej aplikacji. Oferuje wszystkie istotne rozwiązania, jakie są potrzebne użytkownikowi poczty e-mail, zapewnia m.in. książkę adresową, czarną listę nadawców czy obsługuje kanały RSS.

    • Mailspring – bezpłatny klient, który zapewnia m.in. obsługę wielu skrzynek pocztowych, ustawianie podpisu w wiadomości czy dzielenie e-maili na kategorie. Niepodważalnym plusem aplikacji jest dobra wyszukiwarka, dzięki której łatwo można odnaleźć pożądane wiadomości. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w przypadku użytkowników, którzy każdego dnia odbierają duże ilości e-maili. Co więcej, wygląd aplikacji można dopasować do swojego gustu, korzystając z dostępnych motywów graficznych.