• 5 kroków do dobrego rozpoczęcia każdej rozmowy handlowej

  W biznesie sprzedaż jest nieunikniona. Niestety już na początku rozmowy może spotkać Cię odmowa. Oto prosty i sprawdzony schemat składający się z pięciu kolejnych kroków, który sprawi, że wzbudzisz ciekawość, która otworzy drzwi do owocnej rozmowy.

  Dlaczego powinieneś w pierwszej minucie skupić się na CIEKAWOŚCI? Ponieważ to ciekawość wzbudza pragnienie. Ciekawość jest tym co sprawia, że angażujemy się w działanie. Ciekawość wyostrza nasze zmysły. To wspaniały stan w umyśle Twojego rozmówcy, który sprawia, że zaczyna się Tobą interesować.

  Znak zapytania www.fotolia.pl

  Jak wzbudzić ciekawość?

  Możesz zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie „co takiego będzie interesujące dla naszego rozmówcy?”. Jest taka rzecz, która interesuje absolutnie każdego człowieka. To ON SAM. Dlatego w pierwszym kontakcie skup się nie na sobie i Twojej wspaniałej ofercie, ale na tym co dotyka twojego rozmówcę. Na tym co jest ważne dla niego.Cały schemat rozpoczęcia każdej rozmowy handlowej koncentruje się na rozmówcy. To bardzo ważne. Oznacza, że wszystko co myślisz o swojej ofercie w tym momencie nie ma znaczenia. Znaczenie ma tylko to co interesuje i jest ważne dla rozmówcy. W dalszej części będziesz miał czas na opowiedzenie o swoje propozycji. Ale najpierw zadbaj o ciekawość i wywołanie „głodu” wiedzy w umyśle rozmówcy.

  To co za moment poznasz jest częścią systemu Sprzedaży Relacyjnej. Możesz go z łatwością odnaleźć w internecie. Oto model otwarcia każdej rozmowy handlowej rozpisany w pięiu krokach. Istotne jest abyś wykonał je dokładnie w tej kolejności.

Biznes MBA Adam Grzesik