• 5 najczęstszych błędów na rozmowie kwalifikacyjnej

    Po doświadczeniach w różnych firmach, gdy miałam wielokrotnie okazję przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, dochodzę do wniosku, że kandydaci popełniają stale te same błędy. Nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość, zapewne zależy jak na to spojrzymy – absolwenci debiutujący na rynku pracy, mają masę gotowców i wskazówek, dzięki którym mogą się solidnie przygotować. Pozostali zaś, zwłaszcza ci długo poszukujący zajęcia – powinni zrobić sobie mały rachunek sumienia.

    Sprawdź również nasz darmowy poradnik: CV okiem rekruterów

    Ludzie materiały PR

    Rynek pracy jest trudny, a z drugiej strony wciąż słyszę od kolegów i koleżanek, że brakuje im rąk do pracy i dobrych ludzi, poszukiwania przeciągają się w nieskończoność, a kolejna rozmowa kwalifikacyjna rozczarowuje.

    Jeśli więc jesteś osobą po drugiej stronie, która poszukuje pracy, a twoje CV zainteresowało już potencjalnego pracodawcę – jesteś na dobrej drodze do zdobycia wymarzonego zajęcia. Teraz czas na wyeliminowanie błędów oraz zaprezentowanie w praktyce umiejętności i zalet, którymi na pewno pochwaliłeś się w swoim CV.

to do PR Elżbieta Górecka