5 pomysłów na oszczędności w firmie dzięki wymianie walut online

5 pomysłów na oszczędności w firmie dzięki wymianie walut online ergokantor.pl

Możesz oszczędzić nawet do 8% na jednej transakcji kupna czy sprzedaży waluty*, jeśli skorzystasz z oferty internetowych kantorów wymiany walut.

Szukając oszczędności w firmie nie zawsze trzeba podejmować drastyczne kroki, takie jak redukcja zatrudnienia czy cięcie kosztów produkcji, co może wpłynąć na jakość oferowanych towarów lub usług. Czasem duże oszczędności można wygenerować umiejętnie korzystając z możliwości rynku finansowego lub walutowego np. z wahań kursów walut, gdy transakcje z kontrahentami rozliczamy w innej walucie niż złotówki lub wysyłamy pracowników na zagraniczne delegacje.

Skąd się biorą oszczędności przy wymianie walut?

Jeśli inwestujesz w środki trwałe i sprowadzasz z zagranicy maszyny lub importujesz materiały i towary – potrzebujesz do zapłaty walutę, najczęściej EUR czy USD. Możesz wysłać ze swojego konta złotówki, a Twój bank sam przeliczy je na walutę obcą - będzie Cię to jednak drogo kosztować.

Podobne artykuły:

Bardziej korzystne jest korzystanie z kantoru internetowego. E-kantory mają tę zaletę, że pozwalają na wymianę waluty bez wychodzenia z domu – kupno i sprzedaż waluty odbywa się podobnie jak zakupy w sklepie internetowym. Co więcej, w kantorze online kurs jest zawsze znacznie bardziej korzystny niż w banku czy kantorze stacjonarnym. Konkurencja na rynku internetowej wymiany walut sprawia, że dobry kantor np. ergokantor.pl zaoferuje Ci atrakcyjny kurs i nie pobierze żadnej dodatkowej opłaty. Bankowy spread (czyli różnica między kursem kupna i kursem sprzedaży) jest znacznie wyższy niż w kantorze internetowym – sprawdź poniżej.

W kantorze internetowym ergokantor.pl spread jest minimalny. Nic więc dziwnego, że różnice między kursem kupna czy sprzedaży waluty w e-kantorze i banku są widoczne gołym okiem.

Dla przykładu, wg kursu z dnia 28-01-2016r. godz. 11:52 – chcesz kupić 1 000 EUR w:

  • Banku Pekao SA -  zapłacisz 4 629,00 PLN
  • ING Bank Śląski - zapłacisz 4 611,80 PLN
  • Rafffeisen Polbank - zapłacisz 4 697,80 PLN

Podczas gdy w ergokantor.pl za 1000 EUR zapłacisz jedynie 4 466,80 PLN. Na jednej transakcji w internetowym kantorze wymiany walut możesz oszczędzić od 145 do 231 PLN!

Dla przedsiębiorstwa, które w każdym miesiącu realizuje przelewy w obcych walutach na kilka czy kilkanaście tysięcy złotych oszczędności mogą być ogromne.

ergokantor.pl ergokantor.pl

Na czym można oszczędzić dzięki e-kantorom?

A gdzie konkretnie szukać oszczędności? Wszędzie tam, gdzie jedną ze stron transakcji jest zagraniczny kontrahent, ale nie tylko. Oto kilka pomysłów na oszczędności, których szukać mogą zarówno właściciele małych, jak i dużych firm.

  • import towarów i usług – tu zaoszczędzą nie tylko importerzy, którzy sprowadzają towar z myślą o dalszej odsprzedaży, ale także ci, którzy sprowadzają z zagranicy maszyny do hal produkcyjnych, samochody lub zlecają zagranicznym centrom call center obsługę infolinii.
  • eksport towarów i usług – eksport nie jest dziś domeną dużych przedsiębiorców – nawet małe, rodzinne firmy podbijają zachodnie rynki, wygrywając nie tylko ceną produktów czy usług, ale też ich jakością. Gdy z kontrahentem rozliczasz się w euro, funtach czy dolarach, bardziej korzystnie jest wymienić walutę przez internet niż pozwolić, by bank sam przewalutował otrzymany przelew.
  • zakup licencji na oprogramowanie – wiele licencji, na przykład na podstawowe oprogramowanie biurowe, można kupić u polskich dostawców, ale w przypadku specjalistycznego oprogramowania, które w Polsce jest niedostępne, często trzeba zapłacić fakturę za licencję w walucie innej niż złoty.
  • delegacje zagraniczne – przedsiębiorca, który wysyła pracownika na branżowe targi czy szkolenia zwykle zapewnia mu nocleg, posiłek, a także wypłaca dietę w określonej wysokości. Tu także przyda się konto w internetowym kantorze, by za walutę zapłacić mniej niż w banku.
  • spłata kredytu walutowego – na szczególnie duże oszczędności mogą liczyć firmy, które mają zaciągnięty kredyt inwestycyjny w euro, dolarach czy frankach szwajcarskich. Korzystając z kantoru online można obniżyć ratę o kilka procent. Dla przykładu – jeśli rata kredytu wynosi 2000 CHF – oszczędzisz z ergokantor.pl do 350 PLN na każdej racie w porównaniu z ofertą popularnych banków na rynku (wg kursu CHF z dnia 28-01-2016r.).

Sprawdź sam kursy walut w różnych bankach w KALKULATORZE KORZYŚCI na www.ergokantor.pl!

Co jeszcze warto wiedzieć, korzystając z kantorów online?

Uznane na rynku internetowe kantory: nie pobierają żadnej prowizji od wymiany walut oraz obsługują bezpłatnie przelewy do kilkunastu najbardziej popularnych banków na rynku.

Aby skorzystać z wymiany walut przez internet, trzeba założyć darmowe konto w kantorze internetowym. Podczas rejestracji podajemy jedynie niezbędne dane wymagane do dokonywania przelewów, adres mailowy i numer telefonu. Po rejestracji należy dodać numery kont – złotówkowe i walutowe, by można było wymieniać waluty nie wychodząc z domu.

Podobne artykuły:

Kantory internetowe to pełne bezpieczeństwo – unikamy ryzyka związanego z obrotem gotówkowym. Wymiana online przebiega całkowicie bezgotówkowo, więc wykluczamy możliwość otrzymania fałszywych banknotów oraz kradzieży w drodze do lub z kantoru.

Kantory internetowe podlegają kontroli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – a to oznacza, że wszelkie podane informacje nie mogą być nikomu udostępnione bez naszego zezwolenia. Wszystkie informacje i dane są szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL – podobnie jak w internetowych systemach bankowych. Zabezpieczenia te możemy zobaczyć „gołym” okiem, przy wejściu na stronę. Jesteśmy bezpieczni jeśli przed adresem strony serwisu widzimy „https”, zielony pasek oraz symbol zamkniętej kłódki.

Zarejestruj się i zacznij oszczędzać!

*w porównaniu do tradycyjnej wymiany w bankach lub kantorach stacjonarnych

Materiał partnera