5 powodów, dla których upadają młode firmy

5 powodów, dla których upadają młode firmy http://www.sxc.hu/profile/jelaga

Wiele firm mogłoby uniknąć upadku, gdyby ich właściciele słuchali dobrych rad.

Biznesmeni są często głęboko przekonani o słuszności swojej wizji. Dlatego odrzucają wiele wskazówek, które mogliby wykorzystać w pracy. Czasami wyciągnięcie wniosków z losów innych firm może przesądzić o istnieniu startupu.

Dylemat młodego właściciela

Najlepszą nauczycielką jest historia. Stoi to w sprzeczności z silnym przekonaniem przedsiębiorcy o wyjątkowości ego biznesu.

Podobne artykuły:

Biznesmen, który nie porzuci takiej wizji, jest skazany aby się z nią zmagać, albo posłuchać rad bardziej doświadczonych kolegów i zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesu.

Nie rozumiesz tego

Słynne zdanie, które słyszą osoby wyrażające wątpliwości odnośnie wizji biznesu. Szef, który otacza się wyłącznie tymi, którzy „rozumieją” jest skazany na porażkę. Fakt, że produkt się nie sprzedaje może oznaczać zarówno, że wyprzedzasz resztę rynku i musisz jeszcze trochę budować świadomość wśród odbiorców, lub, że produkt jest po prostu zły. Dlatego warto słuchać zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Tu stare zasady nie mają zastosowania

Zdanie często powtarzane przed bańką dot.comów. Właściciel startupu często nie potrafi jasno odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób jego firma może zarobić pieniądze. A zarabianie jest w biznesie rzeczą niezmienną od starożytności.

Podobne artykuły:

Zaprzeczanie

Zaprzeczanie to naturalny mechanizm obronny. Wytwarza poczucie, że złe rzeczy przytrafiają się wyłącznie innym firmom. Bardzo trudno jest nie odrzucać pierwszych oznak kłopotów. Jednak uparte ignorowanie złych sygnałów to pewny przepis na porażkę.

Doświadczenie

Zawsze jest ktoś bardziej doświadczony, kto może udzielić dobrych rad. Młody przedsiębiorca powinien mieć swojego mentora., który powstrzyma go przed skokiem w przepaść i na chłodno oceni wszystkie jego szanse i pomysły.

Młody przedsiębiorca z kolei powinien mieć kogoś, kogo powinien słuchać czasem nawet wbrew swojej intuicji.

Zdrowy rozsądek

Powody, dla których firmy upadają pozostają niezmienne od lat. Czasem brakuje im chłodnej oceny sytuacji i zdrowego rozsądku.

Piloci samolotów, zanim usiądą za sterami, mają obowiązek spędzić wiele godzin na symulatorach, gdzie spotykają się z typowymi sytuacjami kryzysowymi. Młody przedsiębiorca powinien poznać te sytuacje i nauczyć się radzić sobie z nimi.

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek