5 powodów, dla których warto mieć firmę

5 powodów, dla których warto mieć firmę samplediz - sxc.hu

Jest wiele czynników, które przemawiają za prowadzeniem własnego biznesu. A pieniądze nie są najistotniejszym.

Oczywiście pieniądze i chęć ich posiadania są najpopularniejszą motywacją do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Ale niektórzy przedsiębiorcy traktują je jako rodzaj zła koniecznego, który jest niezbędny przy realizowaniu planów. A satysfakcję i chęć do pracy czerpią z innego źródła.

Może być to choćby obracanie aktywami i ciągłe „podkręcanie” wyników. Statystyki, wyniki i cały aspekt finansowy można traktować jako skomplikowaną grę. Rodzaj wyzwania, które wymaga opanowania wielu zmiennych.

Podobne artykuły:

A jeśli nie motywują cię ani pieniądze, ani praca jako taka, z pewnością masz motywację w czymś, co możesz za pieniądze kupić lub zrobić. Ale nie wszystkie powody prowadzenia własnej firmy są związane z pieniędzmi i obracaniem nimi.

Wolność

Własna firma to także droga do wolności. Nie jest to tylko wolność osiągnięta dzięki pieniądzom. Chodzi także o głębszy wymiar wolności – możliwość swobodnego decydowania o własnym losie i bycie swoim własnym szefem. Zarządzanie własnym biznesem oznacza swobodne decydowanie o swoich celach, obowiązkach i zasadach, na jakich są osiągane. Część przedsiębiorców wyrosła z nastoletnich buntowników, którzy swoją niechęć do reguł i bata nad sobą przekuwają w dynamiczne startupy.

Przygoda

Własna firma oznacza także możliwość szukania różnorodnych wyzwań. Firma nie musi być na stałe związana z konkretną branżą lub zleceniodawcą i nie ma przeszkód, by cały czas sprawdzała swoje możliwości na innych polach.

Dzielenie się wizją

Wielu przedsiębiorców szczerze wierzy w to, co robi i czerpie satysfakcję z wykonywanej pracy. Są to zarówno szkoleniowcy i coachowie, którzy mogą nauczać innych, jak i właściciele startupów technologicznych, którzy chcą upowszechnić swoją innowacyjną technologię. Część ludzi chce zmienić świat, a własna firma jest dla nich narzędziem, by tego dokonać.

Podobne artykuły:

Bezpieczeństwo

Wielu przedsiębiorców rozwinęło świetne firmy po prostu dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny. Dzięki własnej firmie mają poczucie, że nie zostaną z dnia na dzień wyrzuceni z pracy, a ich życie jest w jakiś sposób stabilne. Być może zamiast przygód lub zmieniania świata, wolisz dom i świadomość, że twoi bliscy są bezpieczni. To też dobra motywacja, by mieć własną firmę.

Poczucie własnej wartości

Każdy chce mieć poczucie, że czas, który spędził na ziemi jest wartościowy. Może to być silniejsze nawet niż reszta powyższych motywacji. Własna firma może być także sposobem na zaznaczenie swojej obecności, przyniesienie innym korzyści i pokazanie, że jest się potrzebnym. Chęć posiadania pieniędzy jest często tylko pozornym celem prowadzenia biznesu. Częściej są tylko jednym z wielu środków, by osiągnąć cel.

Opracowano na podstawie tekstu Shelley Prevost z inc.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek