5 sposobów na polubienie swojej pracy

5 sposobów na polubienie swojej pracy www.freeimages.com

Jeśli nie lubisz swojej pracy, to najpierw się zastanów, jaka jest tego przyczyna i czy możesz ją wyeliminować. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby twoja praca sprawiała Ci przyjemność.

Wielu z nas nie lubi swojej pracy. Często narzekamy na zarobki, wrednego szefa czy nadgodziny. Ale czy na prawdę jest aż tak źle czy po prostu lubimy sobie ponarzekać? Zadaj sobie jedno proste pytanie: jakie uczucia towarzyszą Ci, gdy budzisz się rano do pracy? Pomiń oczywiście niewyspanie, skup się na emocjach. Jeżeli każdego poranka towarzyszą Ci jedynie negatywne myśli, czas to zmienić! Prześledź nasze rady i spróbuj wprowadzić je w życie.

Pracuj nad zdolnościami interpersonalnymi

Wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne należą do umiejętności uniwersalnych, przydatnych na prawie wszystkich stanowiskach. Niezwykle ważne jest też umiejętne zarządzanie czasem i zdolności przywódcze. Często bagatelizujemy te cechy, nie zdając sobie sprawy jak bardzo przydatne mogą się okazać podczas poszukiwania nowej pracy. Warto wybrać się na szkolenie z tego zakresu. Może uda Ci się znaleźć w firmie mentora, na którym będziesz mógł się wzorować i od którego możesz się uczyć. A nowe umiejętności dadzą Ci poczucie, że łatwiej zmienisz pracę i dodadzą pewności na co dzień.

Dokształcaj się

Pamiętaj, że wiedza uniwersalna z zakresu prawa, ekonomii, biznesu znajdzie zastosowanie w prawie każdej dziedzinie biznesu. Czytaj branżowe media. Bądź na bieżąco z informacjami o charakterze biznesowym. Sięgnij w wolnym czasie po dobre książki dotyczące podnoszenia kompetencji zawodowych. Taka inwestycja może zaprocentować w przyszłości, a potencjalna zmiana branży wcale nie musi być tak odległa, ani tak trudna, jak się wydaje.

Idź na studia

W szkole i na studiach nieustannie uczyliśmy się nowych rzeczy. W dorosłym życiu nie powinniśmy z tego rezygnować. Zawsze możemy znaleźć coś, co naprawdę nas zainteresuje, a może nawet uczyni nas specjalistami w nowej dziedzinie. Warto również pomyśleć o studiach podyplomowych poszerzających nasze horyzonty i dające wiedzę z nowej dziedziny.

Poproś o pomoc i jej udzielaj

Jeżeli masz z czymś problem, nie męcz się sam. W dzisiejszych czasach pracodawcy kładą duży nacisk na pracę zespołową, dlatego to żaden wstyd poprosić o pomoc kogoś z biura. Wyślij maila z pytaniem lub po prostu idź do kolegi z pokoju obok. Może przy okazji nawiążesz nową znajomość i łatwiej będzie Ci znieść kolejny dzień w biurze. Sam również dziel się tym, co wiesz i umiesz. To również zaprocentuje dobrymi relacjami ze współpracownikami.

Zmień branżę

Wielu z dzisiejszych geniuszy biznesu jak chociażby Bill Gates czy Mark Zuckerberg rzucili szkołę. Z pewnością ich rodzice nie pękali wtedy z dumy. Jednak jak pokazują te przykłady, czasami warto odejść. Istnieje jednak duża różnica pomiędzy rzuceniem pracy a zmianą planów i celów zawodowych. Wiele osób boi się podjąć takiego ryzyka, ale czy tak naprawdę jest się czego bać? Absolutnie nie! Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego co robisz, odejdź. Jedyne co powinieneś zrobić, to odpowiednio się przygotować. Podstawa sukcesu to dobry plan i pomysł na siebie.

Na podstawie DAN REICH, 10 Things To Do When You Hate Your Job, SOURCE FORBES AUTHOR, news.monster.com

monsterpolska.pl 

monsterpolska.pl Małgorzata Majewska