5 sztuczek, które poprawią Twoje CV

5 sztuczek, które poprawią Twoje CV © contrastwerkstatt - Fotolia.com

Wysyłanie każdemu pracodawcy podobnego CV to najprostszy sposób, by zostać zignorowanym

W obecnej sytuacji gospodarczej pracodawcy mogą sobie pozwolić na wybredność. Najczęściej szukają konkretnych umiejętności u kandydatów. Dlatego należy konstruować CV tak, by te umiejętności podkreślić.

1. Co będę z tego miał?

Zastanów się, jaką wartość możesz dostarczyć firmie. Przeczytaj, jakie są wymagania na to stanowisko i podkreśl w dokumentach aplikacyjnych, że spełniasz wszystkie wymagania. Gdy pracodawca zobaczy, że stanowisz wartość dla firmy, urośniesz w jego oczach.

2. Udowodnij swoją pasję

Może się wydawać, że doświadczenie jako dostawca pizzy nie jest przydatne na stanowisku managerskim, na które aplikujesz. Być może jednak dzięki tej pracy nauczyłeś się ekologicznie jeździć, by więcej zarobić. Dzięki temu twoje zarobki wzrosły 20 procent, dzięki oszczędzonej benzynie.

To świadczy o tym, że umiesz zarządzać zasobami i korzystać z danych. To duży plus dla managera.

3. Pisz dobre nagłówki

Większość ludzi pisze nagłówki „praca”, „edukacja”, „osiągnięcia”. To nudne.

Zamiast tego przeczytaj, jakie są wymagania pracodawcy i dostosuj swoje dokumenty aplikacyjne do nich. Jeśli chcą sprzedawcy, daj nagłówek „doświadczenie w sprzedaży”. Jeśli managera, daj nagłówek „doświadczenie w zarządzaniu”.

Każdy z nich zwraca uwagę i zwiększa Twoje szanse na dobrą pracę.

4. Pod każdym nagłówkiem napisz dobrą treść

Jeśli byłeś sprzedawcą, napisz, jak dobrze wykonywałeś swoją pracę. Może kilka razy udało Ci się przekroczyć budżet? Albo twoje działania bezpośrednio, w sposób wymierny, przełożyły się na wzrost przychodów firmy?

Suche stwierdzenie, że zajmowałeś się handlem, to za mało, by przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę.

5. Stwórz sobie cel strategiczny

Na Twój cel strategiczny będą się składać pozycja, na którą aplikujesz, twoje umiejętności oraz plany odnośnie kariery.

Na przykład „Szukam pracy, która, dzięki moim umiejętnościom sprzedażowym i zdolności do planowania pozwoli mi się przybliżyć do mojej wymarzonej pracy jako dyrektor sprzedaży”. Pracodawca widzi, że wiesz, czego chcesz oraz w jaki sposób może wykorzystać Twoje cele do rozwoju swojej firmy. 

Opracowano na podsawie careerealism.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek