6 cech, które pomogą w odniesieniu sukcesu

6 cech, które pomogą w odniesieniu sukcesu Image courtesy of stockimages/ FreeDigitalPhotos.net

Geoffrey James z inc.com przeprowadził dziesiątki rozmów z ludźmi, którzy osiągnęli sukces. Uważa, że choć różnili się między sobą tak samo, jak inni ludzie, to mieli sześć wspólnych cech. Rok 2014 się dopiero zaczął. Osiągnij w nim więcej...

Pozytywne nastawienie

Ludzie, którzy myślą pozytywnie są przekonani, że mogą zmienić świat na lepsze. Widzą, jaki jest i wyobrażają sobie, w jaki sposób mógłby być lepszy. A następnie sprawdzają, co trzeba zrobić, by to osiągnąć.

Dla porównania, ludzie, którzy myślą negatywnie, uważają, że świat ma na nich zły wpływ. W każdej podejmowanej czynności widzą problemy i zagrożenia. Wyobrażają sobie wszystkie możliwe komplikacje, jakie mogą napotkać i ze strachu przed nimi starają się nic nie robić.

Empatia

Ludzie empatyczni rozumieją, jakie motywy kierują ludźmi wokół i starają się pomagać innym w dążeniu do zrealizowania ich celów. Z natury są przywódcami dobrych zespołów.

Podobne artykuły:

Ludzie egocentryczni są zbyt zajęci własnymi myślami i emocjami. Skoro starają się wykorzystać otaczający świat do realizacji własnych celów, szybko tracą więź ze współpracownikami i klientami.

Obiektywność

Ludzie, którzy obiektywnie patrzą na świat, budują swoje plany na bazie empirycznych, przyziemnych faktów. Nawet, jeśli te są niewygodne.

Ludzie, którzy poddają się subiektywnym wyobrażeniom mają tendencję do ignorowania faktów, które nie pasują do ich wyobrażeń. Można ich porównać do ogrodników, którzy krzyczą na sadzonki, by szybciej rosły.

Hojność

Ludzie hojni chętnie się dzielą tym, czego się nauczyli i co zarobili. Zdają sobie sprawę, że im więcej dobra dadzą innym, tym więcej do nich wróci. Dzięki takiemu nastawieniu ludzie do nich ciągną.

Ludzie skąpi starają się zaganiać pod siebie jak najwięcej i chować to przed innymi. Sukces postrzegają wyłącznie jako posiadanie więcej niż inni.

Podobne artykuły:

Wdzięczność

Ludzie wdzięczni z życia cieszą się tym, co mają. Zdają sobie sprawę, że do sukcesu należy dążyć grupowo. Nigdy nie mają oporów, by podziękować ludziom, którzy ich otaczają za to, co dzięki nim osiągnęli.

Ludzie niewdzięczni nigdy nie podziękują innym za pomoc. Mają cały czas poczucie, że za mało osiągnęli. Są niezadowoleni niezależnie od swoich osiągnięć i stanu posiadania.

Opracowano na podstawie artykułu Geoffreya Jamesa z inc.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek