60 zł – tyle wydamy średnio na Dzień Kobiet

60 zł – tyle wydamy średnio na Dzień Kobiet Pixabay.com

Dzień Kobiet będzie obchodzić w tym roku 3/4 mężczyzn – wynika z badania Barometr Providenta. Na prezenty z okazji tego święta wydadzą oni przeciętnie ok. 60 zł. Większość kobiet powinna się spodziewać kwiatów.

Jak mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska: „75 proc. mężczyzn zamierza świętować Dzień Kobiet, 20 proc. – nie zamierza, a 5 proc. – jeszcze się nie zdecydowało. Najczęstszym prezentem z okazji tego święta będą kwiaty (61 proc.). 20 proc. panów kupi drobne prezenty, ok. 3 proc. – zorganizuje jakąś uroczystość, a 2 proc. – umożliwi kobietom spędzenie dnia w taki sposób, jaki chcą”.

Co ciekawe, mężczyźni w wieku 25–39 lat wydadzą na Dzień Kobiet przeciętnie ok. 80 zł, podczas gdy ci mający ponad 59 lat – tylko ok. 30 zł.

Dobrze by było, gdyby mężczyźni, którym zależy na szczęściu bliskich im kobiet, zwracali uwagę na to, co jest dla nich ważne i co daje im satysfakcję życiową.

– Według naszego badania większość kobiet (54 proc.) jest zadowolona przede wszystkim z życia rodzinnego. Dla 17 proc. – najważniejsze znaczenie ma rozwój osobisty, a 7 proc. – jest dumnych z życia zawodowego. Reszta kobiet nie potrafi określić, co jest dla nich największym spełnieniem – informuje Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska.

infoWire.pl