A może założyć blog?

A może założyć blog? tovovan - Fotolia

Jeżeli nawet posiadasz już swoją stronę Internetową, to może warto też pomyśleć o założeniu własnego blogu?

Blogi w swej pierwotnej postaci były pamiętnikami, w których internauci zapisywali swoje przemyślenia i zdarzenia z życia oraz zamieszczali fotografie. W chwili obecnej pojęcie bloga znaczenie się rozszerzyło.

Nowy wymiar blogowania

Obecnie coraz częściej blogi są postrzegane jako element promocji, strony pozwalające na uzyskanie dochodów, a także strony informacyjne, na łamach których osoby z doświadczeniem w danej dziedzinie specjaliści z branży dzielą się swoją wiedzą z internautami. Ponieważ z zasady blog skonstruowany jest w taki sposób, że wpisy robione są chronologicznie (z dużą częstotliwością – najlepiej jeżeli wpisy uzupełniane są co dziennie) oraz umożliwiają archiwizację oraz kategoryzowanie wpisów oraz zamieszczanie komentarzy, to możesz z bloga zrobić doskonałe narzędzie swojej autopromocji. Dzięki spopularyzowaniu Twojego bloga w wyszukiwarkach i w portalach społecznościowych i branżowych, możesz stać się łatwo kojarzonym ekspertem w Twojej dziedzinie. Musisz tylko zadbać o jakość zamieszczanych w blogu wpisów.

Zanim się zdecydujesz...

Zanim zdecydujesz się na uruchomienie własnego bloga, musisz dokładnie przemyśleć cel, jaki ci przyświeca i powody, dla których chcesz w takiej formie być obecny w Internecie. Musisz też dokładnie określić, jakiego rodzaju informacje będziesz zamieszczał w swoim blogu. Od tego zależeć będzie dobór formy, kolorystyki, częstotliwość wpisów oraz to, linki do jakich innych blogów będziesz zamieszczał na swoim blogu. Najlepiej będzie, jeżeli swój blog potraktujesz jako miejsce, w którym możesz się wykazać swoją wiedzą i profesjonalizmem w dziedzinie, która reprezentujesz. Możesz na nim, w formie wpisów, praktycznie co dzień zamieszczać uwagi i porady skierowane do osób zainteresowanych zagadnieniami z Twojej branży. Możesz na stronie blogu odpowiadać na pytania, doradzać i informować o interesujących zagadnieniach. twój blog może także być stroną przyciągającą Twoich klientów – właśnie dzięki temu, iż w sposób bezpośredni, osobisty, a jednocześnie nie wymagający angażowania czasu na dojazdy i spotkania, mogą dopytać się o szczegóły oferty lub poznać bliżej cechy produktu, który oferujesz.

Blog? Nic prostszego

Dobrą stroną posiadania bloga jest to, że nie trzeba być specjalistą informatykiem, by taki blog uruchomić. W Internecie na każdym niemal większym portalu jest oferta bezpłatnego blogowania. Są też strony wyspecjalizowane, które oferują zakładanie blogów. Na takich stronach, po zalogowaniu, otrzymujesz dostęp do prostego w obsłudze systemu zarządzania treścią CMS, dzięki któremu możesz edytować teksty, zamieszczać zdjęcia itp. dzięki wielu szablonom o różnej kolorystyce i profilu (biznesowy, prywatny, rozrywkowy itd.) masz szeroki wybór formy graficznej i kolorystycznej swojego bloga.

Oto linki do wybranych stron oferujących możliwość logowania:

  • blog.onet.pl,
  • maxblog.pl,
  • blog.interia.pl,
  • www.bblog.pl,
  • eblog.pl,
  • pl.wordpress.com,
  • www.blogx.pl.

Podobne artykuły:
Ryszard Jórczak Nowoczesna Firma S.A.