Audyt serwisu www - niezbędna pomoc dla przedsiebiorców w Internecie

Audyt serwisu www - niezbędna pomoc dla przedsiebiorców w Internecie Image courtesy of by photostock/FreeDigitalPhotos.net

Wszyscy wiedzą, że jeśli przedsiębiorstwo nie ma serwisu www to znaczy, że nie istnieje. Niestety sama publikacja strony w Internecie nie wystarcza.

Codziennie rejestruje się w Polsce ponad 3.000 nowych domen. Ciągle powstają nowe serwisy www. Co zrobić, by wyprzedzić konkurencję?

Podstawą do wprowadzania zmian powinna być diagnoza serwisu w postaci profesjonalnego audytu strony www. Jest to usługa polegająca na bardzo dokładnym sprawdzeniu strony pod wieloma kątami. Audyt serwisu www powinien zbadać, czy serwis realizuje założone cele (biznesowe, informacyjne, edukacyjne), buduje profesjonalny wizerunek firmy lub produktu, czy jest wygodny dla odwiedzających.

Podobne artykuły:

Profesjonalny audyt serwisu www wychodzi poza tematy techniczne związane z Internetem. Bada sposób prezentacji serwisu pod kątem biznesowym. Przeprowadzona zostaje analiza biznesowa witryny pod kątem jej wiarygodności, spójności, sposobu kontaktu z klientami oraz sposobu prezentacji oferty. Na podstawie takiej analizy właściciel serwisu otrzymuje informacje, czy jego strona będzie skutecznym narzędziem w promocji jego biznesu, czy wręcz przeciwnie - odstraszy potencjalnych klientów lub partnerów.

Wynikiem audytu jest wielostronicowy dokument szczegółowo opisujący wszystkie błędy, jakie popełnił projektant witryny. Wszystkie sprawdzane elementy są szczegółowo opisane, a także zestawione w tabelach podsumowujących. Aby podsumowanie audytu było przejrzyste, wszystkie wyniki przedstawiane są także w ujęciu procentowym.

Audyt i co dalej?

Audyt jest bardzo dobrą podstawą do odświeżenia serwisu lub jego całkowitej przebudowy. Jest też pretekstem do przemyślenia, czemu ma służyć nasz serwis i jak chcemy za jego pomocą wzmocnić nasz biznes.

Co chcemy, aby robił internauta po odwiedzinach w naszym serwisie?

Efektem audytu powinny być usprawnienia serwisu www, wzmocnienie wizerunku firmy w Internecie oraz optymalizacja działań sprzedażowych za pośrednictwem strony WWW.

---
www.web-audyty.pl

Podobne artykuły:

Opcja.pl - Usługi It dla biznesu Magdalena Kusińska

Dalej

x

0 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki