Bałwan na drodze straci prawo jazdy

Bałwan na drodze straci prawo jazdy http://www.strazkamien.pl/

Policjanci otrzymali wytyczne, aby surowo karać kierowców, którzy swoim zachowaniem dowodzą, że nie dorośli intelektualnie do prowadzenia samochodu.

Policja ma odbierać prawo jazdy

Zapowiedzią takich działań jest wypowiedź jakiej udzielił w RMF FM szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Powiedział on, że Policja będzie obierać prawo jazdy wszystkim bałwanom na drodze, którzy są przez swoją lekkomyślność, głupotę, bądź brak wyszkolenia, gotowi są zabić innych ludzi bądź narazić ich na niebezpieczeństwo.

Komendant główny policji Marek Działoszyński w piśmie przekazanym do podwładnych, nakazał działać im według zasady zero tolerancji wobec kierowców łamiących przepisy.

Czas idiotów na drodze się kończy

W I kwartale tego roku w czasie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 144 osobom (i następnie skierowali odpowiednie wnioski do sądów o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów), w kwietniu zrobili to już 541 razy, a w maju aż 1244 – podaje tvn24.pl.

Jak zaznaczył Bartłomiej Sienkiewicz wszystkie apele, które były wystosowane do kierowców nie działały. W związku z tym czas na działania, które przymuszą do odpowiedniego zachowania na drodze.

RMF FM