Bieg Mikołajów – biegasz i pomagasz

Bieg Mikołajów – biegasz i pomagasz Youtube.com

Już za kilka dni – 6 grudnia 2015 – odbędzie się trzecia edycja Biegu Mikołajów. Jeden bieg, cztery miasta, wspólny cel – pomoc dzieciom.

Impreza odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom. Organizatorzy – Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja „Góry Przenosić”, za każdy przebiegnięty kilometr zapłacą 1 zł.

Warszawscy biegacze wesprą podopiecznych Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy – dzieci leczonych w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, we Wrocławiu biegać będą dla Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, w Poznaniu podczas zawodów będą pamiętać o Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar szpiku” oraz Drużynie Szpiku, zaś Zakopane wspomoże Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i młodych sportowców po poważnych kontuzjach.

Przewidywany dystans biegu to dziesięć kilometrów. Rywalizacja przebiegać będzie nie tylko w klasyfikacji indywidualnej, ale także drużynowej. Zgłaszać można drużyny firmowe. Zespół musi liczyć min. dwie osoby, przy czym nie ma górnej granicy ilości członków. Ostateczny wynik drużyny liczony jest liczbą przebiegniętych kilometrów przez wszystkich jej członków.

W ramach zawodów odbędzie się również Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”, który odbędzie się w Warszawie oraz Zakopanem.

Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na stronie organizatora – www.biegmikolajow.org. 

MH Komunikacja Michał Hasik Michał Hasik