CWK w Jasionce – nowoczesny obiekt wystawienniczo-kongresowy na Podkarpaciu

CWK w Jasionce – nowoczesny obiekt wystawienniczo-kongresowy na Podkarpaciu Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce to największy obiekt na eventowej mapie Podkarpacia. Położony w okolicach lotniska, 10 minut od centrum Rzeszowa stanowi doskonały cel dla wydarzeń biznesowych, kulturalnych i naukowych.

Jest to doskonałe miejsce do organizacji konferencji, kongresów, targów czy eventów branżowych nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich. Na całkowitą powierzchnię Centrum, która wynosi 28 000m², składają się m.in. ponad 16 000 m² powierzchni wystawowej, 15 sal konferencyjnych, sala kongresowa wyposażona w prawie 900 miejsc siedzących i 2 sale restauracyjno-bankietowe. Co ważne, jest to obiekt wielofunkcyjny, część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń wystawienniczo-kongresową, stanowiącą całość. Dzięki znakomitemu położeniu, nowoczesnym rozwiązaniom i szerokiej ofercie targowo-konferencyjnej kalendarz CWK do końca roku wypełniony jest wieloma istotnymi wydarzeniami tj. Kongres „590”, Forum Ukraina-Europa 2017 czy Aerospace & Defence Meetings Central Europe.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

Centrum Wystawienniczo–Kongresowe to pierwszy na Podkarpaciu i drugi w Polsce obiekt tej klasy, który łączy funkcję konferencyjną, targową i wystawienniczą. Nowoczesny budynek z imponującą szklaną kopułą usytuowany w pobliżu zmodernizowanego portu lotniczego w Jasionce na terenie podkarpackiego parku naukowo-technologicznego Aeropolis stał się istotnym miejscem dla rozwoju nie tylko polskiej, ale i światowej gospodarki i nauki. Obiekt stanowi centrum życia naukowego, towarzyskiego, osiągnięć technicznych i technologicznych województwa podkarpackiego. Jest to doskonałe miejsce dla organizacji wystaw, szkoleń, konferencji czy eventów branżowych. Znaczącym atutem CWK jest możliwość funkcjonowania części wystawienniczej i kongresowej niezależnie względem siebie, bądź połączenia  ich w całość, dzięki czemu jest on obiektem wielofunkcyjnym o szerokich możliwościach adaptacyjnych. Poszczególne funkcje obiektu zostały wyraźnie zaznaczone poprzez formy architektoniczne oparte na rzucie okręgów lub jego wycinków, które przechodzą w dwie bryły: elipsoidy części wystawienniczej i odwróconego stożka części kongresowej. Dodatkowo bezkolumnowa część wystawiennicza umożliwia dostosowanie pomieszczeń według indywidualnych potrzeb, przez co możliwe jest tworzenie dowolnych konfiguracji sali. Strategiczne położenie obiektu w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego, 10 minut od centrum Rzeszowa, sprawia że jest on idealnym miejscem dla tych, którzy w pierwszej kolejności chcą przeprowadzić rozmowy biznesowe, a następnie wypocząć w malowniczym regionie Podkarpacia, blisko Bieszczad.

Celem strategicznym towarzyszącym nam już na etapie planowania inwestycji było stworzenie miejsca, w którym przenikać się będą idee i informacje, przy jednoczesnym organizowaniu  prezentacji i wymianie towarów, usług i technologii  pomiędzy mieszkańcami, przedsiębiorcami, naukowcami i administracją, a podmiotami reprezentującymi inne regiony kraju i świata. Patrząc na dotychczasowe wydarzenia organizowane w CWK, jak również na te, które dopiero się odbędą, mogę śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty - mówi Agata Brożek, dyrektor marketingu i sprzedaży CWK w Jasionce.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

Kalendarz eventowy CWK wypełniony jest wieloma istotnymi wydarzeniami o charakterze lokalnym, ale i ogólnopolskim. Tylko w tym roku od momentu otwarcia odbędzie się 31 wydarzeń. W kolejnych latach będzie ich rocznie ponad 100 i z każdym rokiem ta liczba ma się zwiększać. W ostatnim roku obowiązywania umowy, czyli 2030 r., w Centrum zaplanowano 203 wydarzenia. W ciągu pierwszych 5 lat funkcjonowania obiektu mają się tu odbywać wydarzenia targowo-wystawienniczo-konferencyjne, natomiast po tym okresie charakter imprez może ulec zmianie.– Od 23 czerwca, czyli oficjalnego otwarcia naszego Centrum, zaplanowanych mamy wiele wydarzeń dotyczących innowacji, nowych technologii, kosmonautyki oraz turystyki. Ze względu na ograniczenia unijne, po upływie 5-cio letniego okresu funkcjonowania obiektu będziemy mogli organizować duże eventy masowe, jak na przykład Eska Music Awards. – mówi Agata Brożek. – Niemniej jednak w tym czasie chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał miejsca i pokazać, że obiekt stworzony jest na miarę najwyższych standardów – dodaje.

W nadchodzących miesiącach w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbędą się: Kongres „590”, który został objęty Honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – na wydarzeniu spotka się ponad 2000 przedstawicieli ze świata biznesu i polityki, Forum Europa-Ukraina 2017, podczas którego głównymi poruszanymi tematami będą procesy modernizacji Ukrainy i problematyka bezpieczeństwa międzynarodowego, a także międzynarodowe targi przemysłu lotniczego i obronnego Aerospace & Defense Meetings Central Europe, które staną się miejscem spotkań międzynarodowych potentatów branży lotniczej z lokalnymi dostawcami. Swoje miejsce znajdą tu również wydarzenia skierowane do lokalnej społeczności. W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Targi Rękodzieła w połączeniu z Jarmarkiem Świątecznym, na którym będzie można poczuć atmosferę świąt, skosztować lokalnych specjałów, a także zrobić świąteczne zakupy.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

CWK pełni funkcję centrum życia biznesowego, naukowego i technologicznego województwa podkarpackiego. To doskonałe miejsce do organizacji spotkań branżowych, szkoleń, warsztatów czy konferencji, dzięki którym przedsiębiorcy mają szansę nawiązać wiele kluczowych kontaktów biznesowych na skalę krajową i europejską. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce można zapoznać się z najnowszymi trendami, a także  zaprezentować swoją ofertę potencjalnym klientom. Szerokie możliwości, jakie daje ogromna powierzchnia wystawowa Centrum oraz duży wybór sal kongresowych, konferencyjnych, konsumpcyjnych czy bankietowych sprawia, że jego oferta jest bardzo elastyczna i jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom klienta.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe