Czego oczekuje Generacja Y?

Czego oczekuje Generacja Y? © Robert Kneschke - Fotolia.com

Generacja X, osławiona mianem pokolenia PRL, spokojnie przygotowuje się do przejścia na emeryturę, podczas gdy jej miejsce w łańcuchu konsumpcji godnie zajmuje Generacja Y.

Generacja Y otrzymuje stabilną pracę, zakłada rodzinę i dostosowuje swoją działalność na rynku pracy do swoich pragnień i nawyków. Witalij Kedyk, założyciel serwisu prezentów grupowych Wishround, opowiedział nam jak dogodzić prezentem typowym przedstawicielom Generacji Y, a także o wszystkim, co musisz wiedzieć o tym pokoleniu.

Generacja Y – jaka jest?

Rząd asocjacyjny dla Generacji Y (znanej również jako „Pokolenie Y”, „Generacja Millenials, Echo Boomers, Digital Natives” czy „Pokolenie Piotrusia Pana”) zbudowany jest w następujący sposób: jest to pierwsze „cyfrowe” pokolenie ubiegłego wieku, które wychowało się na komputerze i praktycznie zamieszkiwało w sieci. Są to obecni 20–30 latkowie, wysoko wykształceni (biorąc pod uwagę liczbę uzyskanych przez nich dyplomów uczelni wyższych off-line oraz on-line) młodzi ludzie, charakteryzujący się ogromną wiedzą techniczną oraz pewnością swojej wyjątkowości. Są gotowi wydawać pieniądze, jednakże nie znoszą, gdy inni ludzie starają się coś im sprzedać. Spędzają weekendy w centrach handlowych, fanatycznie interesują się sportem i liczą dni od jednej podróży do kolejnej. Od innych grup społecznych, „generacja Piotrusia Pana” różni się tym, że przedstawiciele niniejszej grupy są skupieni wyłącznie na własnym JA, interesują ich jedynie własne pragnienia i osiągnięcia.

Subskrybuj autora aby czytać dalej

Nowoczesna Firma S.A.