Czy twojej firmie grozi przeciążenie informacyjne?

Czy twojej firmie grozi przeciążenie informacyjne? internetum.com/pl

Przyrost danych w internecie jest ogromny. Aż 90 proc. z nich zostało zgromadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat. Czy polskie firmy są przygotowane na ryzyko przeciążenia informacyjnego? Na pewno nie wszystkie. Co zatem powinny zrobić, aby go uniknąć?

Firmy muszą zapewnić sobie infrastrukturę technologiczną o odpowiedniej mocy przeliczeniowej. W przeciwnym wypadku ich systemy mogą zostać przeciążone – przetwarzane dane nie będą dostępne ani dla klientów, ani dla pracowników.

– Wyobraźmy sobie sytuację, w której klient chce podpisać umowę, natomiast agent nie może połączyć się z systemem i wprowadzić informacji. Infrastruktura IT w firmie musi być w stanie obsłużyć znaczną ilość danych czy też system funkcjonujący przy dużej liczbie użytkowników – mówi serwisowi infoWire.pl Tomasz Sobol z firmy Beyond.pl.

 

Jak zabezpieczyć się przed przeciążeniem informacyjnym?

Jednym z rozwiązań jest rozbudowa własnej serwerowni. Druga możliwość to outsourcing IT, czyli powierzenie swojej infrastruktury firmie zewnętrznej.

– Korzyści z tego płynących jest bardzo wiele. Przede wszystkim usługodawca ma specjalnie przygotowaną przestrzeń technologiczną, odpowiedni zespół i know-how. Poza tym rozwiązanie to pozwala nawet firmom niemającym wielkich budżetów na korzystanie z nowoczesnych narzędzi technologicznych – zauważa ekspert.

infoWire.pl