Czy Ty też popełniasz te błędy w swoim biznesie?

Czy Ty też popełniasz te błędy w swoim biznesie? Eactive

Jeszcze do niedawna przedsiębiorca zakładał stronę internetową i z powodzeniem prowadził swój biznes, nie przejmując się wynikami wyszukiwania. Dziś, w dobie 20 mln użytkowników Internetu i rosnącej liczby biznesów pozycjonowanie strony to obowiązek

Pozycjonowanie – z czym się to je?

Pozycjonowanie (inaczej SEO – search engine optimization) to kompleksowy zespół działań marketingowych i technicznych, których celem jest osiągnięcie wysokiej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania w przeglądarce internetowej. Chodzi o jak najlepsze dopasowanie do zapytania wpisanego przez użytkownika w wyszukiwarkę internetową.

Najpopularniejszą przeglądarką internetową jest Google, korzysta z niej aż 97% Internautów. Warto wiedzieć, że większość użytkowników czyta zaledwie pierwsze 10 wyników wyszukiwania na stronie, dlatego kluczowe jest utrzymanie się w TOP 10 Google.

Na czym polega skuteczne pozycjonowanie?

Jak najlepsza widoczność strony www w wyszukiwarce i dopasowanie do zapytań użytkowników sprawiają, że trafiasz do zainteresowanych Twoim biznesem i potencjalnych klientów. Nie marnujesz czasu i środków na klasyczną reklamę, która dociera często do przypadkowych osób.

Skuteczne działania SEO polegają na:

 • dostosowaniu kodu html do wymagań strony (optymalizacja),

 • umiejętnym tworzeniu treści i doborze słów kluczowych (frazy kluczowe powinny być zawarte w treści, nagłówkach i adresie url),

 • usprawnieniu technicznego aspektu działania witryny (szybkość ładowania strony, brak błędów technicznych),

 • stworzeniu wersji strony zintegrowanej z urządzeniami mobilnymi,

 • popularności strony w social media i serwisach zewnętrznych (zdobywanie linków z innych stron, współpraca z portalami, publikacje na forach, blogach (marketing szeptany) oraz na Facebooku, Google+, Instagramie, Pintereście i innych.

Wszystkie te parametry odczytują roboty Google i dopasowują do zapytań Internautów na stronie wyszukiwania. Dokładny mechanizm działania algorytmu Google nie jest znany, jednak jest pewne, że zadbanie o wskazane działania znacznie ułatwi odnalezienie strony w wyszukiwarce i sprawi, że stanie się widoczna i funkcjonalna.

Błędy przedsiębiorców w zakresie SEO

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z ogromnego potencjału SEO i możliwości dotarcia do klientów. Najczęstsze błędy właścicieli firm:

 • brak długoterminowej strategii z uwzględnieniem SEO jako potencjału marketingowo-sprzedażowego,

 • produkty i usługi, które sprzedają się, ale przedsiębiorca nie dba o ich wygląd na stronie www,

 • brak świadomości, że kanał online może być doskonałym uzupełnieniem biznesu (liczba użytkowników Internetu i ilości stron firmowych wciąż rosną),

 • brak dbałości o wersję mobilną strony,

 • złe SEO – słabej jakości content, złe linki i optymalizacja do poprawy,

 • myślenie "niezintegrowane" z SEO – np. jednorazowe wykonanie pozycjonowania zamiast systematyczne.

Bycie liderem wymaga elastyczności myślenia i otwarcia się na nowe szanse, które otwierają drogę do sukcesu i zwiększenia zysków. Pozycjonowanie stron to zajęcie, które wymaga zaangażowania i chęci, ponieważ raz wypozycjonowana strona nie gwarantuje utrzymania efektu. Wszystko może zmienić się zaledwie w ciągu jednego dnia!

Jak skutecznie zadbać o SEO?

Wybierz agencję, która ma kompetencje marketingowe i techniczne, aby mogła kompleksowo zadbać o Twoją stronę i w razie awarii usunąć każdą usterkę. Wrocławska agencja Eactive tłumaczy, że dobre pozycjonowanie to:

 • widoczność,

 • ruch na stronie,

 • konwersja.

Efektami umiejętnej pracy z SEO jest dotarcie do klientów, sprzedaż produktów i usług, wiarygodność i budowanie wizerunku, dostęp do ogromnego rynku Google i wyprzedzanie konkurencji.

Nie czekaj, zadbaj o pozycjonowanie wykonane przez fachowców!

WYRÓŻNIJ SIĘ: https://www.eactive.pl/