Dekada z Kongresem Kadry

Dekada z Kongresem Kadry Dekada z Kongresem Kadry

Trudną do przecenienia rolę w udostępnianiu wiedzy o nowych trendach, najlepszych praktykach oraz integracji środowiska menedżerów i specjalistów personalnych pełni od lat Kongres Kadry. Towarzyszy menedżerom i specjalistom personalnym od 2005 roku.

Ciekawe studia przypadków, uznani eksperci, światowej sławy prelegenci i mówcy motywacyjni przyciągają na kongres liczne grono prezesów, członków zarządu, dyrektorów oraz specjalistów personalnych.

Kolejna edycja, która odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2014 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym, to XX Jubileuszowy Kongres Kadry & Expo.

Jubileuszowa edycja będzie okazją do wielu podsumowań, ciekawych prelekcji, inspirujących spotkań i wspomnień minionych dziesięciu lat, podczas których kształtowała się polska branża HR. A to wszystko pod hasłem: Od aspiracji do realnych potrzeb.

Jak zapowiada organizator wydarzenia – Nowoczesna Firma - jesienna edycja będzie niezwykła.  Wszystko dzięki zaproszonym gościom, wśród których znajdą się niekwestionowane autorytety polskiego biznesu, praktycy zarządzania ludźmi ze świata, przedstawiciele nauki  z Polski i zagranicy.   Jak w każdej edycji, uczestnicy będą mogli wybierać spośród kilkudziesięciu studiów przypadku największych firm polskich i zagranicznych, paneli eksperckich, warsztatów czy sesji coachingowych.

Pierwszy dzień kongresu to Dzień Inspiracji. Wśród prelegentów znajdą się uznani przedstawiciele świata biznesu i nauki, tacy jak:

 • Annemie Ress – jedna z czołowych ekspertek HR w Europie, w latach 2004-2012 Global Head of People Innovation w eBay,
 • Józef Wancer - guru polskiej bankowości, w latach 2000-2010 prezes zarządu Banku BPH, przez ponad 25 lat związany z CitiBankiem, obecnie prezes zarządu Banku BGŻ,
 • Rasmus Ankersen - autor bestsellerowych książek z zakresu motywacji i zarządzania talentami, mówca biznesowy, coach firm i sportowców z całego świata,
 • Rafał Brzoska - twórca, założyciel i współwłaściciel Grupy Integer.pl, właściciela paczkomatów i prywatnej poczty InPost,
 • Krzysztof Domarecki - prezes rady nadzorczej Grupy Selena,
 • prof. Monika Płatek - doktor habilitowany nauk prawnych, wykładowca UW,
 • prof. Marcus du Sautoy - profesor University of Oxford, autor programów popularnonaukowych w BBC, czołowy brytyjski naukowiec promujący rolę matematyki w życiu codziennym i biznesie,
 • Maria R. Morris - Executive Vice President w Metlife Global Employee Benefits.

Drugi dzień kongresu to Dzień Dobrych Praktyk. Prezentacje poprowadzą przedstawiciele znanych firm, menedżerowie z międzynarodowym doświadczeniem oraz uznani konsultanci. Wśród prelegentów znajda się m.in.:

 • Marzena Leszczyńska-Chmiel - HR Head C&E Europe w Novartis,
 • Piotr Langer - CEE HR Business Partner, Vice President, UniCredit Bank,
 • Robert Bębenek – Head of Global Performance Management w Heineken International,
 • Magdalena Jankowska – HR Country Manager, North-East Europe w Owens Illinois,
 • Tom Dewaele - VP HR Central and Eastern Europe w Unilever,
 • Gabriela Domagała - Area Talent Acquisition& Workforce Planning Leader Central&East Europe w 3M,
 • Joanna Heidman – psycholog biznesu,
 • Sławomir Paruch – ekspert prawa pracy

Trzeciego dnia kongresu organizator zaprasza na praktyczne warsztaty:

 • Warsztaty dla szefa HR: doskonalenie umiejętności menedżerskich z zakresu zarządzania zespołem HR w kontekście dostarczanych usług dla biznesu - warsztat poprowadzą: Piotr Mazurkiewicz- partner HRK oraz gość specjalny HRK – Rober Krool
 • Techniki pomiaru wartości i techniki zarządcze osiągania wysokich wydajności w biznesie - warsztat poprowadzi Robert Reinfuss.
 • Usprawnianie procesów HR z wykorzystaniem Lean Management - warsztat poprowadzi Andrzej Jóźwiak – doświadczony Lean Six Sigma Black Belt, certyfikowany trener Green Belts.

Pełną listę prelegentów można znaleźć  na stronie kongreskadry.pl

Z okazji jubileuszowej edycji kongresu organizatorzy przygotowali dla uczestników spotkania z wyjątkowymi gośćmi, które odbędą się w ramach prezentacji JUBILEUSZOWE EXTRA. Gośćmi kongresu będą między innymi Ewa Foley – nauczycielka pozytywności i autorka wielu książek, Robert Jasiński – ekspert w budowaniu osobistego przywództwa czy Simon Dziak-Czekan – inspirujący mówca, który podczas kongresu poprowadzi sesję Mieć i być. "Altruizm" - zapomniany hormon szczęścia!  Niespodzianką dla uczestników będzie też specjalny numer Magazynu Jubileuszowego, który zostanie wydrukowany specjalnie na tę edycję kongresu.

Podczas jesiennej edycji odbędzie się także wystawa dostawców usług i narzędzi dla menedżerów personalnych EXPO KADRY, która daje szansę na nawiązanie efektywnych kontaktów biznesowych.

Mijająca dekada to czas kształtowania się polskiej branży HR-owej i kształtowania się roli menedżera personalnego w organizacji. Ta – podobnie jak Kongres Kadry – zmienia się i ewaluuje w zależności od  potrzeb, które wyznacza biznes i ciągle zmieniająca się sytuacja ekonomiczna.

Niepewne środowisko, wyzwania demograficzne, zmieniające się priorytety biznesowe,  to wyzwania, którym będzie musiała sprostać polska branża HR. W tych zmianach przez kolejne lata towarzyszyć jej będzie Kongres Kadry.