Digital Learning Congress – technologia to nie wszystko

Digital Learning Congress – technologia to nie wszystko Nowoczesna Firma

Dlaczego w pracy możemy się również bawić, co to jest rzeczywistość rozszerzona i co ma wspólnego imperium mongolskie z budowaniem zespołów?

W siedmiu salach odbyło się ponad 40 prelekcji, na których rozmawiano m.in. o praktycznych zastosowaniach technologii w kontekście angażowania, motywowania oraz rozwoju zespołów. Digital Learning Congress zgromadził w tym roku ponad 500 przedstawicieli biznesu zainteresowanych tematyką digital learningu. Dodatkowo wybrane prezentacje były transmitowane online na cały świat. 

W czasie kongresu zaprezentowano trendy oraz dobre praktyki stosowania interaktywnych urządzeń przenośnych, rzeczywistości rozszerzonej, grywalizacji, social media oraz narzędzi WEB 2.0 w zarządzaniu cyfrową wiedzą w firmie.

Podobne artykuły:

Kongres składał się z czterech paneli tematycznych: 

  • Webcast & Webinars
  • Mobile Learning
  • E-learning Environment
  • Gamification & Social Learning

Technologia to nie wszystko

Wayne Turmel, prezes GreatWebMeetings pokazał uczestnikom, w jaki sposób można budować zespoły, które skutecznie współpracują mimo dzielących je kilometrów. - Technologia to nie wszystko. Jeśli sądzisz, że twoja drużyna jest rozproszona, pomyśl o Czyngis Chanie.
Wskazał, że imperium mongolskie przetrwało wieki i było świetnie zorganizowane. - A dzisiaj, mimo internetu i smartfonów, ludzie mają problem z dogadaniem się z pracownikami z innego miasta - powiedział Turmel.

Wayne Turmel pokazał, że telepraca, choć wygodna, nie powinna dominować w organizacji i nie może polegać wyłącznie na korzystaniu z technologii. Wskazał, że praca zdalna może być podzielona na dwa typy:

  • Remote – gdy współpracujący ludzie są rozdzieleni przestrzenią.
  • Virtual – gdy oprócz przestrzeni pracowników dzieli także kultura, technologia i sposób myślenia.

Po raz kolejny odwołał się do Czyngis Chana. - On potrafił z setek ludzi stworzyć efektywny zespół, bo umiał pokazać im swoją wizję. Wskazał im jasne cele i zachęcił do wspólnego działania. Często metodami, których nie zaakceptowałby dzisiejszy dział HR – mówił Turmel.

Swoją prezentację podsumował słowami „Najważniejsze są relacje w grupie”. Wskazał przy tym, że zamiast cały czas wdrażać nowe narzędzia, warto jest przede wszystkim opanować te, które już mamy. - Wielu menadżerów uważa, że jego zespół nie da rady pracować zdalnie. A ci ludzie, którzy się przed tym bronią w pracy, w domu często siedzą na Skype z przyjaciółmi z innych krajów - mówił Turmel.

Nowy wymiar uczenia

Oprócz prelekcji eksperckich i paneli dyskusyjnych na konferencji odbywała się sesja short talks. Prelegenci dzielili się skondensowanymi, zwięzłymi porcjami wiedzy podczas piętnastominutowych wystąpień.

Philippe Carrera wskazał, że nadchodzi pokolenie, które zmieni świat. -Dla nich zaciera się granica między światem realnym i wirtualnym. – mówił. – Dla nich kradzież wirtualnego miecza w grze komputerowej jest tym samym, czym kradzież realnego portfela – dodał.
Wskazał, że nowe media spowodowały przełom w stosunkach międzyludzkich. – Przez całe lata ludzie kontaktowali się tylko z tymi, którzy byli blisko. Teraz to się zmieniło. Mogę mieć na bieżąco kontakt ze znajomymi z innego kontynentu i jednocześnie nie znać swoich sąsiadów – podsumował.

Podobne artykuły:

Nowoczesna Firma S.A. Olimpia Wolf Konrad Budek