Dlaczego drukarnia internetowa jest lepszym wyborem niż drukarnia stacjonarna?

Dlaczego drukarnia internetowa jest lepszym wyborem niż drukarnia stacjonarna? drukarnia internetowa

Praktycznie każdy korzysta z druku. Wizytówki, ulotki czy katalogi produktowe stały się podstawowymi produktami poligraficznymi, używanymi przez wiele firm.

Mimo faktu, że żyjemy w erze globalnej wioski, gdzie każdy jest podłączony do Internetu i za jego pomocą może przesłać praktycznie każdą informację, nie rezygnujemy z tradycyjnych form wizualizacji na papierze. Podejrzewam również, że jeszcze upłynie trochę wody zanim całkowicie zrezygnujemy z druku na rzecz cyfrowych plików.

Niemniej kwestie druku bardzo często w większych firmach są marginalizowane, a same usługi poligraficzne z reguły są wykonywane w najbliższej drukarni stacjonarnej. Jest to ponoć rozwiązanie wygodne, jednak przy bliższych oględzinach okazuje się, że wygoda jest tylko pozorna. Przy okazji rocznie tracimy mnóstwo pieniędzy przepłacając w drukarniach stacjonarnych.

Dlaczego?

Drukarnie stacjonarne wymagają bezpośredniej obsługi klienta; lokalu w którym klient będzie obsługiwany oraz ekspedienta. Odwiedziny drukarni wymagają czasu, często trzeba doliczyć koszt dojazdu w dwie strony. Same produkty są droższe, gdyż koszty prowadzenia drukarni stacjonarnej są wyższe niż koszty prowadzenia…

Drukarni internetowych.

Drukarnie internetowe są rozwiązaniem stosunkowo młodym, które pojawiły się wraz z upowszechnieniem dostępu do Internetu. Jest to alternatywa, która przedstawia zupełnie nowe możliwości druku i wydaje się być dużo wygodniejsza, a przede wszystkim tańsza niż tradycyjna drukarnia stacjonarna.


Dlaczego?

  • Drukarnia Internetowa jest wygodniejsza dla klienta

Nie trzeba wychodzić z domu, cały proces odbywa się za pomocą wygodnego systemu zamówień, który jest łatwy i intuicyjny. Nie trzeba posiadać wiedzy poligraficznej, wystarczą odpowiednio przygotowane pliki. Płatność odbywa się za pomocą internetowych systemów, a produkty zostają dostarczone na wskazany przez klienta adres.

  • Drukarnia Internetowa jest tańsza

Ceny na rynku drukarni internetowych są dużo niższe niż w drukarniach stacjonarnych. Powód jest prosty; koszty prowadzenia drukarni internetowej są dużo niższe niż drukarni stacjonarnych. Dodatkowo klient oszczędza na swoim czasie oraz kosztach dojazdu do punktu składania zamówień czy punktu odbioru.

  • Lepsze wsparcie klienta

Przykładem może być drukarnia internetowa OpenPrint.pl, której jednym z głównych priorytetów jest maksymalna wygoda klienta. Jednym z głównych atutów drukarni OpenPrint.pl jest wewnętrzne studio graficzne. Dzięki temu klient nie musi martwić się już brakującymi spadami czy niewystarczającymi magnesami w swoim projekcie. Dodatkowo drukarnia internetowa OpenPrint.pl oferuje projektowanie produktów poligraficznych w cenach dużo niższych niż rynkowe przy zachowaniu wysokiej jakości.

  • Darmowa dostawa kurierska

Drukarnia internetowa OpenPrint.pl oferuje darmową dostawę kurierską przy każdym zamówieniu. Bez względu na to czy jest to 100 sztuk wizytówek czy kilkanaście tysięcy katalogów. W OpenPrint.pl produkt zawsze będzie dostarczony za pomocą kuriera, całkowicie za darmo. Kolejna oszczędność czasu i pieniędzy.


Podsumowując

Jak sami Państwo widzicie, drukarnie internetowe są dużo tańszym i lepszym rozwiązaniem niż drukarnie stacjonarne. Warto zatem spróbować i samemu przekonać się, że nawet na wizytówkach czy ulotkach można rocznie oszczędzać mnóstwo pieniędzy, czasu i nerwów.

Jako, że artykuł powstał we współpracy z drukarnią internetową OpenPrint.pl, zachęcam do wypróbowania usług tej drukarni. Korzystając np. z promocji 100 wizytówek za 1zł, niskim kosztem można sprawdzić jakość usług oraz przekonać się empirycznie, że jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze.

Już niedługo na stronie głównej OpenPrint.pl pojawi się nowy layout strony, jeszcze bardziej intuicyjny, dzięki czemu proces składania zamówienia jest jeszcze szybszy i wygodniejszy. 

Banner z kodem zniżkowym

drukarnia internetowa drukarnia internetowa