Dlaczego firmy częściej korzystają z długoterminowego wynajmu samochodu?

Dlaczego firmy częściej korzystają z długoterminowego wynajmu samochodu? carfree

Funkcjonowanie wielu firm nie może się obyć bez floty pojazdów. Jednak w większości nie są to zakupione, a leasingowane samochody. Tymczasem jest lepsza opcja - wynajem długoterminowy. Dlaczego warto?

Leasing - niezmiennie popularny, ale...

Rynek obfituje w rozwiązania umożliwiające nie tylko wybór dowolnego modelu samochodu, ale także całościową obsługę serwisową. To wielkie ułatwienie dla firm, które nie muszą martwić się o terminy, na przykład związane z przeglądami czy wymianą opon, nie muszą też zajmować się bieżącymi naprawami. To wielkie ułatwienie, bo zamiast się tym martwić, mogą skupić się na swoich zadaniach.

Pod tym kątem bardzo popularny jest leasing, z którego korzystają duże i małe firmy. Leasing zasługuje na uwagę, szczególnie że jest korzystny podatkowo. Dzieje się tak, bo cała rata zaliczana jest do kosztów uzyskania przychodu. Uzyskanie leasingu poza tym jest szybkie, a cała procedura zdecydowanie sprawniejsza i bez tak wielu procedur, jak w przypadku brania kredytu na samochód. Leasing ma też inne zalety jak spora swoboda finansowa. Mimo tych mocnych punktów wynajem długoterminowy jawi się jeszcze korzystniej, a zaraz wytłumaczymy, z czego wynika ta przewaga.

Dobry czas dla wynajmu długoterminowego

Obecnie wynajem długoterminowy rozwija się niezwykle szybko i coraz więcej osób korzysta z tej opcji. Jeśli wierzyć statystykom, już co piąty przedsiębiorca, który potrzebuje auta osobowego na potrzeby działalności gospodarczej, wybiera tę formę wynajmu. Duże firmy zaś, jakie potrzebują całej floty pojazdów, traktują tę możliwość na równi z leasingiem, ale patrząc na tendencję wzrostową wynajmu długoterminowego, można przypuszczać, że w przyszłości będzie to jeszcze popularniejsze.

To rozwiązanie dość zbliżone do leasingu, ale gwarantujące więcej korzyści, jak na przykład kompleksowa obsługa serwisowa, czy wymiana auta na nowy model, jeśli używany ulegnie uszkodzeniu. Wielką zaletą jest też to, że procedury rozliczeniowe zostały ograniczone do minimum, co oznacza, że za wynajem płacimy jedną opłatę - raz w miesiącu.

Niskie koszty - bardzo istotna przewaga wynajmu długoterminowego

Nie ma co ukrywać, że dla wynajmujących auta, najważniejszą kwestią jest cena, czyli miesięczne opłaty za użytkowanie pojazdu. Już sprawdzając tę opcję i porównując ją z innymi rozwiązaniami, widzimy, że wynajem długoterminowy jest korzystniejszy cenowo niż leasing. Mniejsze opłaty to jedno, ważne jest jednak też, że łatwo zaplanować wydatki na wynajem długoterminowy. Ma to niebagatelne znaczenie w każdej firmie, bo czytelne, przejrzyste koszty gwarantują spokój i brak zdenerwowania, że może zabraknąć pieniędzy w budżecie. Co równie ważne w zakresie finansów, wynajmując w ten sposób, nie ponosimy jednorazowo dużej kwoty, więc obciążenie kapitału firmowego jest rozłożone w czasie.

Komfortowo i bezproblemowo

Równie istotna, co niskie, przewidywalne koszty, jest przejrzystość i elastyczność procedur. W przypadku długoterminowego wynajmu oferta jest nie tylko bardzo dobrze dopasowana do specyfiki firmy, ale też nie trzeba się obawiać, że zaleje nas morze faktur. Jak wspomnieliśmy, obowiązuje jedna opłata, którą płacimy co miesiąc. I nic więcej nas nie obchodzi. Oczywiście, aby rzeczywiście taki wynajem był dla nas korzystny, powinniśmy skorzystać z oferty sprawdzonej firmy - carfree.pl. Mamy tu pewność niskich, stałych kosztów, więc bez problemu zaplanujemy budżet. Z drugiej strony, Carfree każdy przypadek rozpatruje indywidualnie, dzięki czemu zawsze jest możliwość, by jeszcze lepiej dostosować ofertę do potrzeb i możliwości klientów.

Podsumujmy, co najważniejsze. Korzystając z wynajmu długoterminowego, nie potrzebujemy dużej kwoty na start, a podatek miesięczny jest niski, bo cała rata zalicza się do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Pamiętajmy, że płatności są nieskomplikowane, nie musimy więc obawiać się niezrozumiałych procedur. W razie problemów zawsze możemy liczyć na auto zastępcze. Jak widać, warto się tym zainteresować, bo korzyści są bardzo zachęcające!