Dlaczego warto inwestować nad Bałtykiem?

Dlaczego warto inwestować nad Bałtykiem? materiały PR

Czy dom nad morzem jest wart więcej od podobnej metrażowo nieruchomości w centrum Warszawy bądź Poznania? Czy tego typu inwestycja odznacza się wysoką stopą zwrotu?

Odpowiedzi na te i na inne pytania dotyczące inwestowania nad Bałtykiem znajdziecie poniżej.

Ceny nieruchomości, jak zresztą każdej inwestycji, nie pozostają długo na tym samym poziomie. Ich wartość na zmianę rośnie i maleje, ale – w ogólnym rozrachunku – z każdym rokiem są warte nieco więcej. Wielu ekspertów uważa, że inwestowanie w nieruchomości (w przeciwieństwie do np. obligacji skarbowych) jest jednym z najbardziej pewnych i stabilnych form inwestowania.

Na wakacje i nie tylko

Świeże, przepełnione jodem powietrze, piaszczyste plaże i morska toń na wyciągnięcie ręki. Nic dziwnego, że nadmorskie kurorty od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Co ciekawe, w ostatnim czasie, zaczyna im rosnąć konkurencja w postaci developerskich inwestycji. Realizowane z dbałością o najmniejszy detal i oferujące najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo, skutecznie rywalizują ze znacznie większymi miejscowościami. Za przykład może tu posłużyć choćby Rezydencja Nadmorska, zbudowana w Rogowie przez firmę Burco. Jest to idealna lokalizacja dla wszystkich osób, ceniących sobie spokój i wygodę. Położona nieopodal Kołobrzegu, posiada basen i liczne tereny rekreacyjne (place zabaw, korty tenisowe, boiska, itp.).

Obiekty, takie jak Rezydencja Nadmorska, to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji z rodziną, choć nie tylko. Coraz większa grupa Polaków traktuje tego typu nieruchomości jako inwestycję, zaś Ci, którzy przekonali się o jej wartości, nie żałują podjętej decyzji.

Wysoka stopa zwrotu

Typowe nadmorskie mieszkanie ma powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych (zazwyczaj od 40 do 80), choć zdarzają się również wielkopowierzchniowe (120 metrów i więcej) apartamenty. Niektóre z nich przeznaczone są pod wynajem, większość można jednak nabyć na własność i wykorzystać zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Ze względu na systematyczny wzrost zainteresowania ze strony inwestorów, ich ceny wciąż idą w górę, dzięki czemu można je po pewnym czasie odsprzedać – z niebagatelnym zyskiem. Zanim jednak mieszkania osiągną satysfakcjonującą wartość, można je wynajmować podczas sezonów wakacyjnych, co – biorąc pod uwagę standard i lokalizację – jest obecnie bardzo opłacalne.

Więcej niż dom nad morzem

Zakup nieruchomości nad Bałtykiem, nie jest najtańszą z inwestycji. Jednak decydując się na ten jednorazowy wydatek, można zyskać coś znacznie bardziej wartościowego. Mieszkanie takie jest w stanie nie tylko na siebie zarabiać, ale również przynieść spory zysk w momencie, gdy zdecydujemy się na jego sprzedaż. Nie bez znaczenia jest również możliwość spędzania wakacji nad morzem – we własnym domu, nie zaś w hotelu czy pensjonacie.

Aby przekonać się o zaletach nadmorskich nieruchomości, skonatktuj się z firmą Burco (http://www.burco.pl/) i odkryj morze czekających na Ciebie możliwości.