Dlaczego warto inwestować w narzędzia do magazynowania danych?

Dlaczego warto inwestować w narzędzia do magazynowania danych? hicron.com

Efektywne magazynowanie, przetwarzanie i analizowanie danych to ogromny potencjał, który znacząco wpływa na funkcjonowanie firmy. W oparciu o dane można wyciągać wnioski pomocne w zaplanowaniu strategii sprzedażowej, rozwoju produktów i całej firmy.

Inwestycja w odpowiednie narzędzia, które wspierają tego typu procesy sprawia, że zwiększa się także wydajność oraz tempo przetwarzania danych. Warto więc przyjrzeć się bliżej dostępnym obecnie możliwościom jakie dają rozwiązania IT.


Możliwości dla użytkowników SAP

Firmy, które na co dzień pracują na systemie SAP ERP mogą przechowywać swoje dane w hurtowni danych SAP Business Warehouse. To produkt, który daje duże możliwości magazynowania, przetwarzania oraz raportowania danych. Nie mniej jednak, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie SAP BW/4HANA, która działa w oparciu o platformę SAP HANA. Wśród korzyści wynikających z wdrożenia tego rozwiązania można wymienić m.in.:

  • Uproszczenie procesów - narzędzie jest proste i zorientowane na użytkownika
  • Jedno źródło danych - hurtownia daje możliwość łączenia danych z każdego systemu, dzięki czemu informacje o całym przedsiębiorstwie są gromadzone w jednym miejscu
  • Możliwość dalszego rozwoju systemu - SAP BW/4HANA jest nieustannie rozwijane, dlatego firmy działające na tej hurtowni danych również będą mogły korzystać z wszystkich kolejnych możliwości
  • Wysoka wydajność 
  • Nowe możliwości raportowania

Opcje migracji


Jeśli dana firma korzysta ze standardowego SAP BW i chciałaby przejść na SAP BW/4HANA, ma do wyboru kilka opcji migracji:

1. Nowa instalacja - która składa się z następujących kroków:

- zainstalowanie SAP BW/4HANA on Premise/Cloud

- utworzenie struktury danych

- zasilenie danymi


2. Konwersja systemu - gdzie poszczególnymi etapami są:

- migracja systemu na BW on HANA

- konwersja przepływów

- dodatkowe dostosowania

- zasilenie danymi

- upgrade


3. Transformacja architektury/konsolidacja systemów - na którą składają się:

- analiza istniejących systemów SAP BW pod kątem m.in. MD

- instalacja systemu SAP BW/4HANA on Premise lub Cloud

- utworzenie nowej struktury danych

- zasilenie danymi


Wybór opcji zależy oczywiście od systemu oraz specyfiki pracy organizacji. Przed wyborem dostawcy, który zrealizuje migrację, warto przeprowadzić szczegółową analizę kluczowych parametrów biznesowych, priorytetów, inwestycji i technologii. Wszystkie typy migracji przeprowadza firma Hicron.