Edukacja online ma przyszłość

Edukacja online ma przyszłość Image courtesy of pakorn/ FreeDigitalPhotos.net

Edukacja online ma same zalety. Nie wymaga wynajmowania budynków biurowych, można z niej korzystać w dowolnej chwili.

Nieustanny rozwój Internetu i głód informacji powoduje, że przed edukacją online rysuje się piękna przyszłość. Warto więc skorzystać z tej szansy. Internet łączy szybkość przesyłu informacji, globalne kontakty i możliwości komunikacji online (włącznie z komunikacją wideo). To daje szanse firmom edukacyjnym na działanie w nowatorski sposób w wyjątkowo przyjaznym środowisko.

Internet jest dla wszystkich

Internet jest dostępny praktycznie dla każdego, dlatego też stwarza doskonałą szanse na upowszechnianie i sprzedaż produktów edukacyjnych. W dodatku ich wytwórcą może być każdy specjalista w dowolnej dziedzinie – od nauczyciela fizyki poprzez guru marketingu, aż po mistrzów kuchni. Każdy, kto może czegokolwiek nauczyć kogokolwiek, może stworzyć produkt edukacyjny – lub serię takich produktów. Mogą one być dystrybuowane w formie e-booków, stron internetowych czy e-learningu lub za pomocą kombinacji tych technik, a także mieć swoją kontynuację w formie płyt lub książek dostępnych na stronach internetowych. Dodatkowo, Internet stwarza możliwość szybkiego kontaktu autora z odbiorcami jego publikacji, co umożliwia zadawanie pytań i zapisy na seminaria i kursy, które także mogą być prowadzone online. E-produkty edukacyjne mogą też być uzupełnieniem kursów i seminariów prowadzonych w sposób tradycyjny.

Podobne artykuły:

Możesz nauczać online

Jeżeli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie lub masz umiejętności wynikające z wieloletniej praktyki, to możesz to wykorzystać tworząc szkolenia w formie elektronicznej. W Internecie można także stworzyć szkołę lub studium, w którym studenci mogą zdobywać wiedzę z różnych dziedzin. Oczywiście, w przypadku wiedzy, która musi być poparta praktyka, edukacja internetowa będzie dopełnieniem zajęć praktycznych, które muszą być prowadzone tradycyjnie. Trudno bowiem wyobrazić sobie naukę chemii, naprawy urządzeń AGD lub zdobywanie dyplomu kucharza bez praktyki w świecie rzeczywistym. Jednakże całą wiedzę teoretyczna można z powodzeniem przekazywać i przyswajać online. Aby jednak twój biznes edukacyjny odniósł sukces, musisz przede wszystkim określić dziedzinę, której będzie dotyczył oraz zapoznać się z narzędziami internetowymi, które będą tobie niezbędne przy uruchamianiu placówki edukacyjnej online.

Nie musisz mieć budynku

Dzięki możliwościom jakie daje Internet koszty prowadzenia działalności edukacyjnej można obniżyć do minimum. Zwłaszcza, że nawet wykłady – dzięki technice wideo i wielkim ekranom, można organizować na przykład jednocześnie w kilku miastach, dzięki czemu może z nich jednorazowo korzystać wiele osób. Dzięki takiemu podejścia koszty lokalowe można ograniczyć tylko do pomieszczeń administracyjno-biurowych. Reszta lokali (w tym sal wykładowych) może być wynajmowana na ściśle określony czas. Co do prowadzenia egzaminów, to zazwyczaj są one prowadzone w sposób tradycyjny – tak ustne, jak i testy.

Wspaniała przyszłość

Rozwój Internetu, wzrost przepustowości łączy, możliwość przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym powoduje, iż możliwości związane z edukacją online znacznie wzrosną, nawet do tego stopnia, iż zastąpią techniki tradycyjne – przynajmniej w niektórych obszarach.

Podobne artykuły:


Nowoczesna Firma S.A. Ryszard Jórczak