Flixbus będzie konkurował z Polskim Busem. Możliwe nowe połączenie z Berlina do Krakowa i Gdańska

Flixbus będzie konkurował z Polskim Busem. Możliwe nowe połączenie z Berlina do Krakowa i Gdańska fot.: materiały prasowe

Flixbus, niemiecka firma zajmująca się dalekobieżnymi przewozami autobusowymi, złożyła wniosek do Biura ds. Transportu Międzynarodowego o możliwość wykonywania kursów z Berlina do Krakowa i Gdanska – podaje portal transport-publiczny.pl.

Niemiecki przewoźnik zainteresował się otwarciem bezpośredniego połączenia między stolicą swojego kraju a Krakowem w grudniu 2014 r., kiedy PKP Intercity zlikwidowało kursujący pierwotnie na tej samej trasie EC Wawel. Przez ostatnie dwa lata pociąg jeździł w relacji skróconej Wrocław-Berlin. Autobusy miałyby zatrzymywać się w największych miastach na trasie, czyli we Wrocławiu i Katowicach, gdzie zatrzymywał się także pociąg EC Wawel.

Firma Flixbus złożyła również wniosek o pozwolenie na kursowanie w relacji Berlin-Gdańsk. Autobus w drodze nad morze przejeżdżać będzie przez Poznań i Bydgoszcz. Zakładana przez przewoźnika trasa przejazdu ma pokrywać się z trasą pociągu PKP Intecity Berlin-Gdynia-Express. Jest ona uznawana za najbardziej uzasadnioną ekonomicznie. 

red.