Gadżeciarskie trendy - które technologie są na topie?

Gadżeciarskie trendy - które technologie są na topie? gadżety

Technologia pędzi do przodu, mamiąc i kusząc każdego roku coraz większymi możliwościami i nowszymi rozwiązaniami. Które z nich są obecnie szczególnie rozwijane przez największe firmy zajmujące się elektroniką?

Nowinki technologiczne pojawiają się w takim tempie, że czasem ciężko wręcz za nimi nadążyć. Na szczęście dzięki takim wydarzeniom jak różnego rodzaju targi, regularnie możemy oglądać i poznawać mnóstwo interesujących ciekawostek zgromadzonych w jednym miejscu. Co ciekawego zatem zaprezentowano na niedawnych targach technologicznych GDC 2018?

 

Zwijane telewizory?

 

Jak wynika z relacji, wiele dzieje się na polu telewizorów. Niektóre firmy stawiają na wielkość, oferując wielkie, dwuczęściowe ekrany, które w zależności od kaprysu użytkownika mogą zakrywać niemal całą ścianę bądź rozdzielić się i wyświetlać zupełnie inne obrazy (przykład: telewizor The Wall od Samsunga, źródło: https://www.digitaltrends.com/home/smart-appliances-ces-2018-trends/). Inni producenci przedstawili zaś nowalijki w postaci zwijanych ekranów OLED, które można łatwo i wygodnie przemieszczać. W dziale sprzętów domowych nie zabrakło również propozycji mających sprawić, że dom stanie się „inteligentniejszy”. Jeden z ciekawszych trendów to tzw. Guided Cooking (gotowanie kierowane), czyli zestawy gadżetów umożliwiające nawet największemu laikowi gotowanie pysznych dań poprzez podpowiadanie kolejnych kroków oraz kontrolowanie temperatury dania czy innych kluczowych parametrów.

 

Ładowanie bez kabla

 

Tymczasem w świecie telefonów dominują przede wszystkim zewnętrzne gadżety w rodzaju ładowarek czy specjalistycznych uchwytów. W szczególności chwalono się technologią bezprzewodowego ładowania, która – choć będąca jeszcze w powijakach – ma szansę w przyszłości zrewolucjonizować sposób, w jaki obchodzimy się z naszymi telefonami. Rozwój branży gadżetów jest zresztą tak duży, że nikogo już nie dziwią ubezpieczenia typu Mobile insurance, oferowane przez firmy takie jak Gadget Cover pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance. W dziedzinie gadżetów można zaobserwować również rozwój w kwestii technologii drukarek 3D: Pojawiają się pierwsze modele oferujące możliwość drukowania z wykorzystaniem metalu.

 

Telewizory, które można zwinąć w wygodny rulon, bezprzewodowe ładowarki czy zestawy kuchenne pozwalające każdemu zostać mistrzem kuchni – to tylko kilka z technologicznych nowinek, które mogą w przyszłości wejść na stałe do naszych domów.