Gala finałowa XVII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości”

Gala finałowa XVII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości” fotolia

25 listopada 2016 r. w warszawskim EXPO XXI zakończyła się XVII edycja programu wspierającego budowę wysokiej kultury współpracy między instytucjami bankowymi a przedsiębiorcami „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”.

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody tegorocznym Laureatom – bankom uniwersalnym oraz bankom spółdzielczym i małym bankom lokalnym, w których stawia się na indywidualne podejście do klienta z sektora MSP, nowoczesność stosowanych rozwiązań, wiarygodność placówki i co najważniejsze merytoryczne przygotowanie pracowników.

Konkurs „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” ma 17-letnią tradycję, którą Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej z dumą kontynuuje przy jednoczesnym wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań i zwiększonej puli korzyści dla uczestników. Godło Promocyjne programu wskazuje instytucje finansowe, które charakteryzują się rzeczowym podejściem do przedsiębiorców z małych i średnich firm, zrozumieniem specyfiki ich problemów, a także które dokonały niezbędnego wysiłku, aby wykorzystać pojawiające się możliwości budowy silnych więzi z sektorem MSP, zarówno przy wykorzystaniu nowych technologii, jak i efektywnej współpracy zespołowej.

Proces Weryfikacji

Program składa się z dwóch etapów i trwa cały rok. Podczas Pierwszego etapu banki składają deklaracje uczestnictwa oraz wypełniają ankiety, które następnie są oceniane przez organizatorów. Drugi etap to badanie jakości świadczenia usług bankowych przedstawicielom sektora MSP z wykorzystaniem tzw. tajemniczych klientów. Każdy uczestnik po przejściu dwóch etapów weryfikacji otrzymuje raport oceniający ilościowo i jakościowo systemy obsługi klientów z sektora MSP, uwzględniający wyniki Banku na tle wszystkich uczestników programu. W dokumencie znajduje się również ocena promocji oraz informacji skierowanych do sektora MSP. Raport benchmarkingowy pozwala określić dystans do liderów i umożliwia uczestnikom konkursu lepsze dopasowanie swojej oferty do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Gala Finałowa

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XVII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości” odbyło się 25 listopada warszawskim w EXPO XXI. Oprócz tegorocznych Laureatów w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kilkuset przedsiębiorstw – Laureaci programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych. Galę poprowadziła znana dziennikarka i prezenterka Anna Popek.

Tytuł „Bankowy Lider Jakości 2016” w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz Złotą Statuetkę w kategorii „Bank uniwersalny” przyznano Bankowi Zachodniemu WBK S.A., natomiast w kategorii „Bank spółdzielczy i mały bank lokalny” nagrodę uzyskały Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju oraz Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, który został nagrodzony również Platynową Statuetką za zdobycie Godła Promocyjnego w pięciu kolejnych edycjach programu.

Kapituła Programu przyznała trzy Wyróżnienia Honorowe. Pierwsze wyróżnienie zdobył Bank BGŻ BNP Paribas; drugie Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, natomiast trzecie Bank Spółdzielczy w Zambrowie, który został również nagrodzony Diamentową Statuetką za zdobycie Godła Promocyjnego w dziesięciu kolejnych edycjach programu.

Godło Promocyjne w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” otrzymało siedem banków spółdzielczych: Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Czersku, Bank Spółdzielczy w Kężpolu nagrodzony również Diamentową Statuetką za zdobycie Godła Promocyjnego w dziesięciu kolejnych edycjach programu, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Zamościu oraz Sierpecki Bank Spółdzielczy.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” połączona została z Wielką Galą programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2016, którego celem jest promocja kultury przedsiębiorczości w Polsce. Uroczysty wieczór zakończył się balem andrzejkowym.

Fundacja \"Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym\" Kinga Krystosiak