Gdzie kupić przepustnice do instalacji wodociągowej? Jaki rodzaj wybrać?

Gdzie kupić przepustnice do instalacji wodociągowej? Jaki rodzaj wybrać? EACTIVE

Zakładasz nową instalację wodociągową i potrzebujesz elementów niezbędnych do jej funkcjonowania? Szukasz przepustnic albo elektrozaworów? Zobacz, czym się kierować przy ich zakupie, aby posłużyły Ci przez długie lata.

Zakładasz nową instalację wodociągową i potrzebujesz elementów niezbędnych do jej funkcjonowania? Szukasz przepustnic albo elektrozaworów? Zobacz, czym się kierować przy ich zakupie, aby posłużyły Ci przez długie lata.

Czym się kierować przy wyborze armatury przemysłowej?

Kupując elementy armatury, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • jakość – przepustnice, elektrozawory czy zasuwy nożowe powinny posłużyć w przemyśle przez długie lata, być bezawaryjne i trwałe;
  • stosunek jakości do ceny – dobrej jakości elementy armatury przemysłowej znajdziesz w sklepie medynski.pl;
  • renoma marki – uznany producent nie może pozwolić sobie na sprzedaż wadliwego i kiepskiego sprzętu, dlatego dba o to, aby produkty spełniały normy jakości;
  • opinie kupujących – rekomendacje sprzętu zasłyszane przez znajomych lub pozostawione w internecie wiele mówią o produkcie i jego przydatności.

Armatura przemysłowa. Co warto o niej wiedzieć?

Elektrozawory

Ich celem jest zamknięcie drogi substancjom takim jak woda czy tlenek węgla w poszczególnych instalacjach. Na rynku spotkać można elektrozawory wyróżnione ze względu na zatrzymywaną substancję (elektrozawory gazu, wody), ale również urządzenia sklasyfikowane z uwagi na typ działania (pneumatyczne, elektromagnetyczne).

Przepustnice powietrza

Na rynku dostępne są przepustnice różnego typu – wykonane z PCV elektryczne, ale także PCV pneumatyczne. Są niezbędnym elementem instalacji wodociągowej, ciepłowniczej i przemysłowej. Ich zaletą jest prostota montażu, szczelność i niezawodność na wysokim poziomie. Raz zakupiona przepustnica posłuży w naszej firmie przez długie lata i nie będzie konieczna jej wymiana.

W sklepach z armaturą przemysłową znajdziemy przepustnice stalowe bez uszczelki, przemysłowe z wyłącznikami krańcowymi, ekscentryczne, ekscentryczne pneumatyczne oraz przemysłowe elektryczne. Jeśli nie wiemy, który rodzaj najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, najlepiej o wskazówkę poprosić fachowca.

Zasuwy nożowe

Służą do zamykania przepływu czynników o dużej gęstości, m.in. proszków i granulatów. Tego typu urządzenia montowane są w oczyszczalniach ścieków, sieciach kanalizacyjnych i odpływach przemysłowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zasuw nożowych, takich jak:

  • z płytą ISO do silników elektrycznych,
  • pneumatyczne – wykonane z żeliwa lub ze stali nierdzewnej,
  • obustronnie szczelne z końcówką,
  • z krańcówką.

Warto dodać, że każda z zasuw ma uszczelniony klin, który daje pewność, że szkodliwy osad czy płyn nie wydostanie się poza wyznaczony rejon. Do tego celu stosuje się różne materiały. Mogą to być m.in. butyl, metal, biały silikon, ale też NBR, EPDM czy PTFE.

Dalej

x

0 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki