Generatory pary - nowoczesny sposób czyszczenia cystern?

Generatory pary - nowoczesny sposób czyszczenia cystern? sxc.hu

Każdy, kto profesjonalnie zajmuje się transportem różnego rodzaju substancji w cysternach, musi regularnie poddawać je czyszczeniu, gdyż przewożone płyny pozostawiają po sobie brud oraz osad, który z czasem staje się niemożliwy do usunięcia.

Jedną z najpopularniejszych metod radzenia sobie z brudnymi zbiornikami jest czyszczenie ich za pomocą generatorów pary. 

Utrzymywanie cysterny w stanie czystości jest koniecznością, szczególnie w przypadku cystern, które przewożą różne szkodliwe substancje. Pozostałe resztki wydzielają bowiem specyficzny i bardzo nieprzyjemny zapach, który szkodzi nie tylko środowisku naturalnemu, ale również wizerunkowi firmy. W związku z tym warto zainwestować w wysokiej jakości generatory pary.

Czym jest wytwornica?

Cysterny można czyścić na kilka różnych sposobów, ale największą popularnością cieszą się generatory pary, znane również jako wytwornice. Można je podzielić na dwa zasadnicze rodzaje: wytwornice pary bezrurowe oraz przepływowe wytwornice pary. Pierwsze są łatwe w obsłudze, nie posiadają rur, zapewniają całkowite bezpieczeństwo w razie ewentualnego wybuchu wody i gwarantują długą żywotność. Drugie z kolei są trójciągowe i charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością oraz krótkim czasem potrzebnym do wyprodukowania pary (ok. 15 minut), a ponadto wyposażone są w elektroniczny przemiennik częstotliwości, który umożliwia regulację objętości wody. Oba rodzaje pozwalają na szybkie i efektywne usuwanie zabrudzenia przy użyciu stosunkowo niewielkiej ilości pary. Wysokiej jakości generatory pary oferuje firma Myciecystern.

Mycie cystern za pomocą pary

Użycie gorącej pary zwiększa skuteczność procesu czyszczenia cysterny i gwarantuje usunięcie ewentualnych resztek niebezpiecznych substancji, które znajdowały się w jej środku. Przy samym myciu należy koniecznie zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa – pracownik zajmujący się bezpośrednio czyszczeniem, musi być koniecznie wyposażony w specjalny kombinezon, okulary, maskę oraz rękawiczki, które założy przed przystąpieniem do mycia. Czyszczenie cysterny poprzedza również zabezpieczenie kabiny oraz zdjęcie wieka na szczycie, które pozwala dostać się do wnętrza zbiornika.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Generatory pary stanowią na rynku nowoczesne rozwiązanie technologiczne i mają wiele zalet. Są przede wszystkim ekonomiczne, bezpieczne oraz łatwe w obsłudze, a ponadto pozwalają utrzymać małe oraz średnie cysterny w należytej czystości i znacząco przyspieszają proces mycia lub dezynfekcji zbiorników. Regularne czyszczenie cystern nie tylko umożliwia uporanie się z zanieczyszczeniami, ale także zapewnia firmie dobry i profesjonalny wizerunek, a to z kolei przekłada się na wielu zadowolonych klientów – z tego powodu powinien się nimi zainteresować każdy przedsiębiorca, który na co dzień zajmuje się transportem różnych substancji, szczególnie tych szkodliwych dla zdrowia.