Główne obszary wykorzystania systemów IT

Główne obszary wykorzystania systemów IT Image courtesy of cooldesign/FreeDigitalPhotos.net

Mercus Software zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem rozwiązań informatycznych dla firm z branży handlu detalicznego. Mercus Software wykorzystuje sprawdzone i niezawodne rozwiązania oparte o Microsoft Dynamics AX.

Microsoft Dynamics AX for Retail to potężna aplikacja umożliwiająca między innymi sprawną obsługę klientów, integrację sklepów i punktów sprzedaży zlokalizowanych w różnych miejscach, a także obniżenie kosztów związanych z funkcjonowaniem i utrzymaniem jednostek sprzedażowych. System jest bardzo elastyczny, przez co można go niemal dowolnie modyfikować pod kątem specyficznych potrzeb oraz wymagań danego przedsiębiorstwa.

Sektor handlu detalicznego charakteryzuje się dużą dynamiką działań, co przejawia się w konieczności szybkiego reagowania na potrzeby klientów, analizowaniu ich zachowań - tak, by w konsekwencji zapewnić im wysoki poziom obsługi. Globalna gospodarka oznacza również globalną konkurencję. Dzięki Internetowi klienci znają doskonale ceny rynkowe i wiedzą jak wygląda sytuacja u konkurencji. Wobec powyższego powody, które motywują ich do zakupu potrafią zmieniać się bardzo szybko. By odpowiednio zarządzać sprzedażą konieczna jest wiedza na temat zachowań konsumenckich. W celu jej pozyskania wykorzystuje się m. in. innowacyjną infrastrukturę IT, która wspiera nowoczesne techniki zarządzania sprzedażą (obsługa wielu kanałów sprzedaży, wsparcie dla programów lojalnościowych). Takim rozwiązaniem dla handlu detalicznego jest niewątpliwie Microsoft Dynamics AX for Retail. Microsoft Dynamics AX for Retail to potężna aplikacja umożliwiająca między innymi sprawną obsługę klientów, integrację sklepów i punktów sprzedaży zlokalizowanych w różnych miejscach, a także obniżenie kosztów związanych z funkcjonowaniem i utrzymaniem jednostek sprzedażowych. System jest bardzo elastyczny, przez co można go niemal dowolnie modyfikować pod kątem specyficznych potrzeb oraz wymagań danego przedsiębiorstwa.

Podobne artykuły:

System ERP w handlu detalicznym

Coraz więcej firm korzysta z rozwiązań klasy ERP, a co za tym idzie pojawiają się wyraźne tendencje w sposobach wykorzystania tej technologii. Na podstawie badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorstw posiadających systemy wspomagające zarządzanie możemy wskazać na obszary, w których najczęściej wykorzystuje się rozwiązania informatycznie. Zdecydowana większość przedsiębiorstw wykorzystuje rozwiązania informatyczne do obsługi procesów finansowo – księgowych (78%). Niewiele mniej, bo aż 74% badanych firm wskazuje na wykorzystanie systemu ERP do zarządzania działem sprzedaży. Z przeprowadzonych badań jednoznacznie wynika, iż system informatyczny może wspomagać pracę praktycznie wszystkich działów w przedsiębiorstwie. Microsoft Dynamics AX odgrywa decydującą rolę w usprawnieniu procesów zaopatrzenia, magazynowania i sprzedaży. Funkcje zaawansowanej kontroli zamówień sprzedaży przekładają się na poprawę jakości obsługi klienta. System MS Dynamics AX pomaga dokonywać zakupów w odpowiednim czasie i po najlepszej cenie. Wgląd w cennik i czasy realizacji dostawców to potężne narzędzie do szybkiego porównywania ofert. Technologia dostarczana jest wespół z modułem obsługi sklepowej POS, który został w pełni zintegrowany z systemem i działa zarówno w trybie online, jak i offline. Rozwiązanie bardzo łatwo integruje się z innymi programami, tym samym odciążając pracowników od czasochłonnych szkoleń. System Microsoft Dynamics AX ułatwia pracę sprzedawcom, dając im dostęp do aktualnych danych o klientach. Pozwala także na automatyzację łańcucha dostaw – począwszy od dostawy, a na sprzedaży skończywszy. Aplikacja wspiera usługę Payment Service, pozwalając klientom na dokonywanie transakcji z wykorzystaniem serwisów płatniczych takich jak np. First Data Merchant Services Corporation. Ponadto wspiera on inne usługi online, w tym Commerce Service - usługa ta rozszerza wielokanałowe opcje sprzedażowe o wprowadzenie połączenia pomiędzy produktami Microsoft Dynamics ERP, a innymi narzędziami oferowanymi w ramach e-commerce.

Microsoft Dynamics oferuje także systemy klasy CRM (Customer Relationship Management). Systemy tej klasy to rozwiązania do zarządzania wiedzą o kliencie i relacjami z nim. Zapewnia on przedsiębiorstwom handlowym dostęp do kompletnych informacji o kliencie, daje możliwość raportowania, analizowania i prognozowania sprzedaży, a ponadto pozwala na efektywne zarządzanie produktami, usługami i kontraktami. Ułatwia on także planowanie oraz prowadzenie kampanii marketingowych.

Mercus Software. Technologie dla biznesu.

Mercus Software zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem rozwiązań informatycznych dla firm z branży handlu detalicznego. Mercus Software wykorzystuje sprawdzone i niezawodne rozwiązania oparte o Microsoft Dynamics AX – jeden z najnowocześniejszych systemów klasy ERP na świecie. Z pomocą Microsoft Dynamics AX można łączyć ludzi, informacje i procesy w całej firmie, niezależnie od ograniczeń organizacyjnych i geograficznych. Z myślą o potrzebach firm z branży handlowej firma Mercus Software opracowała autorski moduł wspomagający procesy związane ze sprzedażą – Quick Sale. Moduł jest ściśle zintegrowany z systemem Microsoft Dynamics AX. Umożliwia on prowadzenie szybkiej sprzedaży detalicznej w wielu placówkach handlowych, sklepach itp. w oparciu o centralny system zarządzania – Microsoft Dynamics AX. Rozwiązanie to dedykowane jest przedsiębiorstwom prowadzącym sprzedaż detaliczną z wykorzystaniem wielu drukarek fiskalnych w jednej lub wielu lokalizacjach. Poprzez specjalnie przygotowany interfejs komunikacyjny system komunikuje się z EuroPOS SM (stanowiska kasowe) i gromadzi wszystkie informacje dotyczące transakcji towarowych. Gromadzenie danych odbywa się w ustalonych odstępach czasowych. Wszystkie placówki handlowe otrzymują wydzielone stanowiska kasowe EuroPOS SM z drukarkami fiskalnymi do sprzedaży detalicznej. Pozostała sprzedaż (dla firm) oraz operacje magazynowe prowadzone są bezpośrednio w systemie Microsoft Dynamics AX. Tego typu rozwiązanie daje firmie szybki podgląd stanów i umożliwia prowadzenie na bieżąco wszelkich analiz dotyczących danej placówki czy grupy placówek. Dodatkowo każda placówka ma możliwość podglądu stanów z innych placówek.

Podobne artykuły:

Przedsiębiorstwo Usługowe MERCUS - SERWIS Sp. z o.o.